Veidemane: “Trešā Atmoda ir beigusies! Kādreiz cilvēkam ir arī drusciņ jāpaguļ…” 106

TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”, runājot par Tautas frontes 35.gadadienu un Trešās Atmodas laikiem tika uzdots jautājums – “Trešā Atmoda turpinās, ir beigusies vai nav sākusies?”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls 3
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 164
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Uz šo jautājumu atbildēja žurnāliste Elita Veidemane, sakot: “Trešā Atmoda ir beigusies! Toreiz mēs cīnījāmies par neatkarīgu Latviju – to mēs arī izcīnījām. Nu, atmoda nevar būt mūžīgi – kādreiz cilvēkam ir arī drusciņ jāpaguļ… Šobrīd mēs ar nepacietību gaidām Ceturto Atmodu, kad beidzot cilvēki pamodīsies un sapratīs, kur mēs īstenībā atrodamies?! Ta kā gaidām ceturto,” uzsvēra žurnāliste Elita Veidemane, TV24 raidījumā runājot par Tautas frontes laikiem un tā laika vēstures notikumiem.

Kā jau portāls LA.LV rakstīja, tad 1988.gada 8.oktobrī Rīgā mūsdienu Kongresu nama telpās sākās divas dienas ilgais Latvijas Tautas frontes (LTF) dibināšanas kongress. LTF tobrīd Latvijā jau bija aptuveni 110 tūkstoši atbalstītāju, un kongresa gaitai savos radioaparātos sekoja teju visa Latvija. Par kustības priekšsēdētāju ievēlēja žurnālistu Daini Īvānu, kaut daudzi gaidīja, ka tas būs Jānis Peters. Kongresa dienās oficiāli sāka iznākt LTF laikraksts “Atmoda”, kas faktiski bija pirmais neatkarīgais preses izdevums, kas pauda opozicionāru viedokli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pašā kongresa gaitā tika ievēlēta 100 locekļu dome, pieņemti statūti, programma un 16 dažādas tematikas rezolūcijas. Pirmā vēstīja, ka “LTF radusies kā tautas politiskās un patriotiskās iniciatīvas un atmodas kustība”. Tajā pašā laikā rezolūcija “Par ekonomisko suverenitāti un lauksaimniecības attīstību” pasludināja, ka “sākot ar 1990. gada 1. janvāri, republika pāriet uz pilnu saimniecisku aprēķinu”.

Citas rezolūcijas formulēja LTF mērķus, preses un reliģiskās brīvības, vides aizsardzības, imigrācijas apturēšanas, starpnacionālo attiecību, sociālā taisnīguma, pilsoņu pamattiesību un citās jomās. Tika pieprasīta arī 1941. un 1949. gada deportāciju atzīšana par noziedzīgām un 1959. gada notikumu izvērtējums.

Plašāk par Latvijas Tautas frontes dibināšanu var lasīt ŠEIT.

LA.LV Aptauja

Vai, Tavuprāt, Latvijā ir beigusies Trešā Atmoda?

  • Jā, piekrītu - ir beigusies!
  • Nē, nepiekrītu - vēl turpinās.
  • Manuprāt, Trešā Atmoda beidzās ātri - ap 1995.- 1998.gadu.
  • Manuprāt, Trešā Atmoda beidzās ap 1998. -2000.gadu.
  • Manuprāt, Trešā Atmoda beidzās ap 2015. - 2020.gadu.
  • Manuprāt, Trešā Atmoda beidzās nesen - ap 2020.-2023.gadu.
  • Grūti teikt.
  • Nezinu.
  • Man nav viedokļa.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.