Foto: AFP/SCANPIX
Foto: AFP/SCANPIX
Karš Ukrainā.

EP pieņem lēmumu par ilgtermiņa palīdzību Ukrainai: tuvākajos mēnešos tai piegādās vienu miljonu artilērijas lādiņu 44

Lēmums par viena miljona artilērijas lādiņu nodrošināšanu iezīmē ilgtermiņa un plānveida Eiropas Savienības (ES) militāro palīdzību Ukrainai, uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV), kurš šodien Briselē, Beļģijā, piedalījās ES valstu un valdību vadītāju sanāksmē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
“Es nekad nebiju plānojusi būt par prezidenta sievu!” Zelenska skumji atklāj, kādas attiecības viņai tagad ir ar vīru 114
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 29
TV24
“Ukraiņi atraduši alternatīvu ATACMS raķetēm,” atklāj NBS majors Slaidiņš 105
Lasīt citas ziņas

Kā aģentūru LETA informēja premjera preses sekretārs Sandris Sabajevs, Eiropadomē lēma par turpmāku atbalstu Ukrainai, tālāku sankciju pastiprināšanu pret Krieviju, ekonomisko situāciju ES un ārējās tirdzniecības jautājumiem.

Eiropadome lēma nākamajos 12 mēnešos nodrošināt vienu miljonu artilērijas lādiņu piegādes Ukrainai. Kariņš uzsvēra, ka pieņemtais ES lēmums ir būtisks, jo nodrošina atbalstu Ukrainai un vienlaikus veicina ES militārās industrijas kapacitātes celšanu, tostarp paver iespējas Latvijas aizsardzības industrijas attīstībai.

CITI ŠOBRĪD LASA

ES līderu diskusijās Ministru prezidents uzsvēra nepieciešamību turpināt politisko, ekonomisko un diplomātisko spiedienu pret Krieviju. Viņš norādīja, ka tiek sagaidīta tālāku sankciju izstrāde un pieņemšana pret Krieviju. Kariņa ieskatā, ir efektīvi jāievieš jau pieņemtās sankcijas un jānovērš to apiešana.

Papildus Ministru prezidents norādīja uz Starptautiskās Krimināltiesas nesen izdoto orderu Krievijas prezidenta un viņa pilnvarotās bērnu tiesību jautājumos apcietināšanai nozīmību. Tas ir pirmais solis ceļā uz Krievijas augstāko amatpersonu saukšanas pie atbildības. Kariņš uzsvēra, ka “ad hoc” starptautiskais tribunāls jāizveido ANO procesā. Pēc premjera paustā, tas ir piemērotākais risinājums agresijas nozieguma pret Ukrainu izmeklēšanai un iztiesāšanai.

Lai arī Ukrainas progress ceļā uz ES nebija Eiropadomes centrālā tēma, Ministru prezidents pauda stingru atbalstu Ukrainas integrācijai ES. Viņš norādīja, ka Ukrainai, izpildot Eiropas Komisijas rekomendācijas, ES bez novilcināšanas ir jāuzsāk iestāšanas sarunas ar Ukrainu.

Būtiska daļa diskusiju Eiropadomē bija veltīta tam, kā stiprināt ES un dalībvalstu konkurētspēju. Ministru prezidents īpašu uzmanību veltīja nepieciešamajām investīcijām pētniecībā un ražošanas attīstībā ar augstu pievienoto vērtību. Tāpat Kariņš norādīja, ka ES ir jāturpina realizēt atvērtu un ambiciozu tirdzniecības politiku – savstarpēji izdevīga tirdzniecība ir būtiska, lai nodrošinātu pieeju kritiskām izejvielām un ES produktu noietu tirgiem.

Kariņš piedalījās arī eirozonas līderu sanāksmē, Eirosamitā, kurā, piedaloties Eiropas Centrālās bankas vadītāju Kristīnai Lagārdai, notika diskusija par ES ekonomikas un finanšu aktualitātēm. Diskusijā Ministru prezidents uzsvēra, ka ir jāpabeidz darbs pie Banku savienības un Kapitāla tirgus savienības izveides, kas ir nozīmīgs instruments privāto investīciju vides pilnveidei ES.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.