Sports
Basketbols

FIBA Eiropas nodaļa atceļ vasarā plānotos Vecā kontinenta jauniešu čempionātus; pieaugušo finālturnīri var tikt pārcelti uz 2022. gadu0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Edijs Pālens/LETA

Starptautiskā Basketbola federācijas (FIBA) Eiropas zonas (FIBA Europe) valde otrdien neklātienes sēdē lēma atcelt vasarā paredzētos Eiropas jaunatnes čempionātus koronavīrusa izraisītās Covid-19 slimības straujās izplatības dēļ, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS).

“FIBA Europe” valde pauda, ka turnīru organizatori nespētu pienācīgi sagatavoties šīm sacensībām. Tāpat šā brīža situācija valstīs sagatavošanās procesu apgrūtina arī spēlētājiem un izlasēm. Lielu lomu lēmuma pieņemšanā spēlēja arī valstu slēgtās robežas un neskaidrība, kad tās atkal tiks atvērtas.

Valstīm, kurām bija uzticēts rīkot turnīrus 2020.gada vasarā, būs iespēja saglabāt rīkotāju tiesības 2021.gadā. Ja kāda nevēlēsies tās izmantot, rīkotājus paredzēts izraudzīties parastajā kārtībā 2020.gada rudenī. Saglabājas komandu dalījums divīzijās pēc 2019.gada sezonas rezultātiem, taču grupu izlozes tiks veiktas no jauna, ņemot vērā attiecīgā gadu gājuma komandu sniegumu iepriekšējos turnīros.

Tiesības piedalīties 2021.gada U-19 Pasaules kausa izcīņā tiek piešķirtas saskaņā ar FIBA jaunatnes izlašu reitingu. Jauniešu turnīrā Eiropu pārstāvēs Spānija, Francija, Lietuva, Turcija un Serbija (Latvija ieņem desmito vietu Eiropas rangā), bet janietēm Eiropu pārstāvēs Spānija, Francija, Itālija, Krievija, Ungārija (kā rīkotājas) un Čehija (Latvija ieņem devīto vietu Eiropas rangā).

Pandēmijas dēļ tiks koriģēts arī nacionālo izlašu tuvāko sacensību grafiks. Kā zināms, Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) Tokijas olimpiskās spēles pārcēlusi uz 2021.gada vasaru (23.jūlijs – 8.augusts), bet FIBA kalendārā 2021.gads bija rezervēts konfederāciju čempionātiem, tai skaitā jūnijā Francijā un Spānijā paredzētajam Eiropas sieviešu čempionāta finālturnīram un septembrī Vācijā, Čehijā, Gruzijā un Itālijā paredzētajam “EuroBasket 2021”.

Lēmumu par konfederāciju čempionātu norises termiņiem FIBA pasaules organizācijas vadība tuvākajā laikā pieņems centralizēti. “FIBA Europe” viedoklim šajā jautājumā būs tikai rekomendējoša nozīme (līdzīgi, kā tas notika jautājumā par olimpiskās kvalifikācijas kvotu sadali).

Saistītie raksti

Ņemot vērā starptautiskā kalendāra aspektus, “FIBA Europe” valde nolēma rekomendēt vīriešu čempionātu pārcelt uz 2022.gadu. Konkrēts lēmums par Eiropas sieviešu čempionāta vēlamo termiņu pagaidām netika pieņemts, kaut arī iezīmējušies nopietni izaicinājumi, lai turnīru sarīkotu paredzētajā laikā un vietās.

Līdz nākamai “FIBA Europe” valdes sēdei, kas paredzēta maijā, administrācija pēc konsultācijām ar klubiem sagatavos konkrētus priekšlikumus par pagaidām apturētajiem 2020.gada sezonas FIBA klubu turnīriem.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
SK
Skaties.lv
Sports
“Biļetes maksāja arī vairākus simtus eiro. Cenas bija ļoti augstas!” Brieža fani dumpojas
1 diena
GN
Gints Narogs
Sports
Diviem latviešiem sezona beigusies 1
2 dienas
GN
Gints Narogs
Sports
Kā Latvijas hokeja izlase kļuva par pirmajiem virtuālajiem pasaules čempioniem
4 dienas

Lasītākie

KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Ministrs Edgars Rinkēvičs: Ir izgudrota velnišķīga aplikācija, kas izsekos visu, ko darām un nedarām
33 minūtes
IB
Ivars Bušmanis
Ekonomika
“Pandēmija parādīja, ka attīstāmies nepareizi.” Intervija ar Arni Putniņu
41 minūtes
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Kā tad tās riepas deldējam?
29 minūtes
LE
LETA
Veselam
Latvijā atklāts viens jauns Covid-19 inficēšanās gadījums. Izcēlās Garkalne
3 stundas
JL
Juris Lorencs
Pasaulē
Juris Lorencs: Dzīve pēc ārkārtējā stāvokļa atcelšanas būs vien normalitātes ilūzija
1 stunda