Marihuānas audzētava Talsos

FOTO. Kratīšanā Talsos policija konstatējusi vērienīgu marihuānas audzētavu – izņemti 11,44 kilogrami marihuānas 23

Šā gada augustā, veicot darbības iepriekš uzsāktā kriminālprocesā, Valsts policija Talsos, kādā uzņēmējdarbības vajadzībām izīrētā ēkā konstatēja marihuānas audzētavu. Kratīšanu laikā kopumā tika izņemti 1 534 marihuānas stādi podos un 11,44 kilogrami izžāvētas marihuānas. Tāpat atsavinātas dārgas ierīces, kas paredzētas marihuānas audzēšanai. Saistībā ar šo noziegumu likumsargi aizturējuši organizētu grupu četru personu sastāvā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 2
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Lasīt citas ziņas

Šī gada augustā Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes (VP ONSSNAP) 2. nodaļā tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešās daļas (par narkotisko vielu iegādāšanos, glabāšanu realizācijas nolūkā un realizāciju organizētā grupā) un 256. panta otrās daļas (par narkotiskās vai psihotropās vielas saturošu augu neatļautu sēšanu vai audzēšanu lielās platībās, vai ja to izdarījusi organizēta grupa).

15. augustā uzsāktajā kriminālprocesā VP ONSSNAP darbinieki sadarbībā ar VP pretterorisma vienību “Omega” un VP Kurzemes reģiona pārvaldes darbiniekiem Talsos, rūpnieciskā objektā pārtrauca marihuānas audzētavas darbību. Likumsargi kopumā veica sešas kratīšanas (divās apdzīvotās un vienā industriālā ēkā un trīs automašīnās), un kratīšanu rezultātā konstatēja un atsavināja 1 534 marihuānas stādus podos un 11 440 gramu izžāvētas marihuānas. Tāpat tika atsavinātas dažādas iekārtas marihuānas audzēšanai – sildīšanas un gaismas lampas, laistīšanas ierīces, trīs ģeneratori, ūdens un gaisa sildītāji, ventilatori, ūdens sūkņi, kompresori, vakuuma sūknis un gaisa attīrīšanas filtri. Tāpat kratīšanu laikā izņemti divi transportlīdzekļi, telefoni, planšetes, kā arī citi tehniskie līdzekļi.

CITI ŠOBRĪD LASA

Valsts policijas Organizētās noziedzības smago un sērijveida noziegumu apkarošanas pārvaldes 2. nodaļas priekšnieks Sandis Radziņš norāda, ka izņemtā aprīkojuma vērtība var sasniegt desmitiem tūkstošu eiro. “Ne katrs marihuānas audzētājs var atļauties tik lielus ieguldījumus, un dārgais aprīkojums norāda uz to, ka šī audzētava bijusi organizētās noziedzības peļņas avots,” skaidro S. Radziņš.
Saistībā ar šo noziegumu policija 15. augustā Talsos un Rīgā aizturēja trīs personas – 1969. gadā un 1982. gadā dzimušus vīriešus un 1984. gadā dzimušu sievieti. Un nākamajā dienā aizturēts arī 1974. gadā dzimis vīrietis. Neviens no aizturētajiem iepriekš nav sodīts.

Divas aizturētās personas (1969. gadā un 1974. gadā dzimuši vīrieši) atzītas par aizdomās turētajiem pēc Krimināllikuma 253.1 panta trešajā daļā un 256. panta otrajā daļa paredzētājām noziedzīgā nodarījuma sastāva pazīmēm, un šīm personām piemērots drošības līdzeklis apcietinājums. Savukārt 1963. gadā dzimušam vīrietim un 1984. gadā dzimušai sievietei piemērots statuss – persona, pret kuru uzsākts kriminālprocess.

Šobrīd kriminālprocesā turpinās izmeklēšana.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.