“Burning man” festivāls Nevadas tuksnesī, ASV
“Burning man” festivāls Nevadas tuksnesī, ASV
Foto. Scanpix/LETA. LA.lv kolāža

FOTO. VIDEO. Ar vienu upuri un nenormālu sastrēgumu beidzies festivāls – 72 000 cilvēku pēkšņu plūdu dēļ dienām iesprūst Nevadas tuksnesī 26

Desmitiem tūkstošu cilvēku, kas daudzas dienas pavadīja iestrēguši festivālā Burning Man, nu ir sākuši doties prom, radot milzīgu sastrēgumu Nevadas tuksnesī.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Optiskās ilūzijas tests: pasakiet, ko pamanījāt pirmo, un uzziniet, kādu pirmo iespaidu par sevi radāt 20
VIDEO. Astrologa pareģojums: Ukrainas kara beigu laikam ir divi varianti 6
VIDEO. Amerikāniete nosauc lietas, kas viņu šokēja, pārceļoties uz Latviju, un uzskaita, ko amerikāņiem būtu jāmācās no mums 1
Lasīt citas ziņas

Spēcīgs lietus attālajā festivāla vietā – tuksnesī – izveidoja dubļu vannu un applūdināja ceļus, iesprostojot festivāla norises vietā aptuveni 72 000 cilvēku. Satiksme no turienes tika atļauta tikai no pirmdienas pēcpusdienas, kas savukārt izraisīja masveida izceļošanu un attiecīgi sastrēgumu nepārredzamos attālumos. Gaidīšanas laiks, lai pamestu festivālu, bija vismaz piecas stundas.

Tika ziņots par lielu spriedzi un nervozitāti rindā. Pārgurušie ballētāji, mēģinot doties prom, bieži vien konfliktējuši viens ar otru.
CITI ŠOBRĪD LASA

Festivāla norises vietā palicis “liels daudzums mantu un atkritumu”, tostarp transportlīdzekļi, kas iestrēguši dubļos un tāpēc tie bija jāpamet. Daži festivāla dalībnieki nevēlējās gaidīt sausākus laikapstākļus, lai mēģinātu paši atstāt tuksnesi, tāpēc viņiem bija jāpamet savi transportlīdzekļi un personīgais īpašums.

"Burning man" festivāls Nevadā

Lietus un vētra, kas pagājušās nedēļas beigās skāra blekroka festivālu, ir bijusi visilgākā un spēcīgākā lietusgāze kopš festivāla sākumiem pirms vairāk nekā 30 gadiem.

Apstākļi bija tik katastrofāli, ka festivāla vietai nevarēja nekādi piekļūt – ceļi izskaloti, pastāvīgas ūdens straumes, ka apmeklētāji tika aicināti paši meklēt patvērumu un taupīt pārtiku, degvielu un ūdeni,

jo nebija zināms, cik ilgi šis viss turpināsies. Tāpat nebija pieejamas dušas, par ko sašutuši bija īpaši vecāki ar bērniem.

Slikto laikapstākļu dēļ pārvietojamās tualetes uz laiku tika pat slēgtas, jo dienesta transportlīdzekļi nevarēja izbraukt pa dubļiem, lai tās iztukšotu.

Kamēr daudzi palika uz vietas, daži izvēlējās doties 8 km pa dubļiem līdz tuvākajam ceļam. Citi savukārt baudīja dubļainos apstākļus, dejojot dubļos un rīkojot karaoke ballītes. Taču līdz svētdienai svētku sajūtu bija nomainījis pieaugošs sašutums, jo cilvēki arvien vairāk vēlējās doties prom.

Lietusgāzes sākās deviņas dienas ilgā festivāla noslēgumā, kad visvairāk cilvēku ierodas, lai redzētu grandiozo finālu – milzu koka tēla sadedzināšanu.

Festivālā viens cilvēks gājis bojā. Organizatori gan sacīja, ka vīrieša nāve piektdien nebija saistīta ar laika apstākļiem. Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta darbinieki tika izsaukti, lai palīdzētu vīrietim, kurš bija aptuveni 40 gadus vecs, taču viņu nav izdevies atdzīvināt.

“Burning Man” ir viens no Amerikas pazīstamākajiem mākslas un kultūras pasākumiem, kurā apmeklētāji veido pagaidu pilsētu tuksneša vidū.

Tas tika dibināts 1986. gada jūnijā un pirmo reizi notika Nevadas Blekrokas tuksnesī 1990. gadā.

Biļetes uz šo festivālu nav viegli iegūt, festivāla apmeklētājiem dažkārt jāpierāda sava lojalitāte, lai iekļūtu nometnē, un jāpierāda sava uzticība


festivāla ideāliem.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
Veselam
“Viss. Variet iet! Tur jums receptes sarakstītas” – Annas pieredze ar mediķiem, kuri sūta no viena kabineta uz citu
Riskē izprovocēt kodolkaru: Putins draud ar “traģiskām” sekām, ja kāda no NATO dalībvalstīm sūtīs savus karavīrus uz Ukrainu
Gada ienākumu deklarāciju iesniegšana sagādā nepatīkamu pārsteigumu – vīrietis atklāj, ka parādā valstij vairāk nekā 3000 eiro
Kokteilis
Satraucošas ziņas no Bekingemas pils: princis Viljams pēdējā brīdī atsakās no svarīga pasākuma apmeklējuma “personisku apstākļu” dēļ