Gājputni atgriežas

FOTO. Zosis, stārķi, dzērves – Latvijā pamazām atgriežas gājputni 8

Viens pēc otra virs galvas beidzamajās dienās lido putnu kāši.

Reklāma
Reklāma
7 dārzeņi, kas palīdz atbrīvoties no taukiem vidukļa zonā, ja tos patērē katru dienu
Putina draudi iebrukt Baltijā un izraisīt Eiropā jaunu karu ir jāuztver nopietni, brīdina bijušais ASV armijas ģenerālis 164
Klusā okeāna ūdeņos atklāta būtne, kuras dzīves ilgums ir cilvēka prātam neaptverams
Lasīt citas ziņas

Arī fotogrāfs Aivars Ošiņš šogad jau fiksējis vairāku putnu sugu atgriešanos, fotogrāfijas aplūkojamas pie šī raksta.

Aprīļa pirmajā nedēļas nogalē, 1.aprīlī un 2.aprīlī, Latvijas Ornitoloģijas biedrības (LOB) virsvadībā norisināsies “Putnu dienas 2023”, aģentūru LETA informēja LOB komunikācijas speciāliste Kitija Balcare.

CITI ŠOBRĪD LASA

Programmā paredzēti vairāk nekā 30 pasākumi, tostarp putnu vērošanas pārgājieni, veloekskursijas, pūču klausīšanās, putnu būrīšu darbnīcas, izstādes, lekcijas un citas tematiskas aktivitātes dažādās vietās Latvijā.

“Putnu dienu 2023” koordinatore Agnese Gaile uzsver, ka aprīlis ir laiks, kad norisinās gājputnu pavasara migrācija un daba kļūst aizvien skaļāka, putnu balsīm bagātīgāka. Šis ir īstais brīdis, lai, ņemot rokā putnu noteicēju, dotos dabā ieraudzīt putnus un censties tos atpazīt. Ja pašam tas vēl nesokas tik raiti, Putnu dienas ir piemērota iespēja to izmēģināt kopā ar pieredzējušākiem putnu vērotājiem. Putnu vērotāji, tāpat kā putnu sugas, ir dažādi.

“Veidojot Putnu dienu pasākumu karti, vēlamies, lai katrs tajā var atrast sev piemērotāko putnu iepazīšanas aktivitāti, turklāt dažādās Latvijas vietās, ne tikai Rīgas apkaimē,” uzsver Gaile, mudinot jau laikus ierakstīt savā plānotājā iecerēto pasākumu un nepieciešamības gadījumā pieteikties tam, jo dažiem pasākumiem vietu skaits ir ierobežots.

LOB aicina ne vien vērot putnus, bet arī ziņot par saviem novērojumiem, tā sniedzot ieguldījumu sabiedriskajā zinātnē – palīdzot ievākt datus tālākiem ornitoloģiskiem pētījumiem. Visus putnu sugu novērojumus ikviens aicināts reģistrēt dabas novērojumu portālā vai mobilajā lietotnē “Dabasdati.lv”.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.