Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.
Dzeloņstiepļu žogs uz Latvijas-Baltkrievijas robežas.
Foto: Ivars Soikāns/LETA

Golubeva skaidro, kas šobrīd notiek ar žoga būvniecību uz Baltkrievijas robežas? 0

Kas šobrīd notiek ar žoga būvniecību uz Baltkrievijas robežas? TV24 raidījumā “Uz līnijas” skaidro bijusī iekšlietu ministre Marija Golubeva.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. “Mani, 71 gadu vecu buku, neviens nemācīs!” Drāma ap Andra Bērziņa lomu izrādē vēršas plašumā 1
Krievijas televīzijā parāda karti ar valstīm, kuras Putins varētu apbruņot, lai uzbruktu “jutīgiem mērķiem” Rietumvalstīs 196
Kokteilis
Radošs, īgns, ambiciozs vai egoistisks: ko par tavu raksturu atklāj dzimšanas mēnesis?
Lasīt citas ziņas

Viņa vērš uzmanību, ka pēc tās informācija, kas ir viņas rīcībā, “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ), kam uzticēts šis projekts, veic projektēšanu pēdējā posmā. Paralēli tam Iekšlietu ministrijas struktūras kopā ar “Valsts mežiem” atmežojušas lielu daļu robežjoslas.

“Tagad tur varēs būvēt, jo agrāk nevarēja – tur bija mežs un viss bija aizaudzis. Tas tiešām nebija fiziski iespējams,” atzina Golubeva.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa pastāsta, ka šobrīd notiek robežjoslas sagatavošana būvdarbiem. Iemesls, kāpēc nenotiek būvdarbi, ir tas, ka vairākas reizes VNĪ tos atlika cenu pieauguma dēļ, tāpēc darbi pie žoga būvniecības norit lēnāk.

Tāpat bijusī iekšlietu ministre atklāj, ka žoga būvniecībai nepieciešamais metāls kļuvis ne tikai dārgāks, bet arī mazāk pieejams. Arī tas kavējis būvdarbu uzsākšanu.

Viņa gan uzsver, ka metāls ir rezervēts un lieliem kavējumiem nevajadzētu būt. Saskaņā ar plānu jau jūnijā būtu jābūt gataviem pirmajiem žoga posmiem.

“Austrumu robežas izbūves projekts ir starpinstitūciju sadarbības projekts. Tajā Nodrošinājuma valsts aģentūra (NVA), sadarbībā AS “Latvijas Valsts meži”, veic koku ciršanu, VAS “Valsts nekustamie īpašumi” (VNĪ) īsteno infrastruktūras būvniecības projektu, deviņu prioritāro posmu izbūvei piesaistītas būvkomersants SIA “Citrus Solutions”.

Būvniecības uzsākšanas pirmais priekšnosacījums ir NVA un A/S “Latvijas Valsts meži” organizētā un īstenotā zemes atmežošana. Saskaņā ar NVA sniegto informāciju, ir paredzams atmežošanas termiņa kavējums indikatīvi 33 km robežas teritorijas apmērā. Otrais priekšnosacījums ir SIA “Citrus Solutions” īstenotā projektēšana, kas pirmajos posmos noslēgsies vasaras vidū.

Līdz 2022.gada vasaras vidum SIA “Citrus Solutions” veiks projektēšanas darbus un uzsāks izbūves darbus, posmos kuros NVA būs veikusi atmežošanu. Posmos, kuros bez kavēšanas būs veikta atmežošana, plānotais projekta kopējais īstenošanas termiņš robežas žoga izbūvei ir 2023.gada februāris, savukārt plānotais visas robežas infrastruktūras izbūves 2023.gada vasara,” komentē VAS “Valsts nekustamie īpašumi”.

SAISTĪTIE RAKSTI