Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs.
Grieķijas premjerministrs Aleksis Ciprs.
Foto: SCANPIX/REUTERS/LETA

Grieķijā pirms vēlēšanām samazina nodokļus un palielina pensijas 0

Pievieno LA.LV

Tuvojoties vēlēšanām, Grieķijas valdība trešdien samazinājusi pievienotās vērtības nodokli (PVN) vairākiem produktiem un pakalpojumiem un palielinājusi pensijas.

Kokteilis
Šīs profesijas patiešām eksistēja padomju laikos: tagad tās daudziem atgādina absurdu komēdiju
Kā mēs nemanāmi bojājam savu redzi: oftalmologi nosauc 9 bīstamus ikdienas ieradumus
TV24
“Pēc 30 gadiem paskatīsimies, cik būs bēdīgi.” Lauksaimniecības eksperts brīdina par saules paneļu ēnas pusi
Lasīt citas ziņas

Grieķijas parlaments apstiprinājis likumprojektus, kas samazinās PVN no 24% uz 13% pārtikas precēm, restorānu pakalpojumiem un enerģijai, kā arī palielinās pensijas par aptuveni pusi no pašreizējās ikmēneša summas.

Šie ir pirmie soļi, ko valdība spērusi, lai atvieglotu stingro taupības režīmu, kas tika ieviests pēc finanšu krīzes 2010.gadā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krīzes dēļ Grieķijai nācās lūgt trīs starptautiskos aizdevumus, apmaiņā pret kuriem tai bija jāīsteno skabas reformas un taupības pasākumi.

Premjerministrs Aleksis Ciprs panācis taupības režīma atvieglojumu pieņemšanu nepilnas divas nedēļas pirms Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanām, kas Grieķijā notiks reizē ar pašvaldību vēlēšanām.

Grieķijā šogad gaidāmas arī parlamenta vēlēšanas, kas jāsarīko līdz 20.oktobrim.

Pievieno LA.LV
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.