Lai nemocītu vecākus… Skolas direktore par to, vai Latvijā vajadzētu aizliegt uzdot mājasdarbus skolēniem 90

Poļi ir pateikuši, ka vajadzētu aizliegt mājasdarbus bērniem, lai nemocītu vecākus. Vai arī Latvijā būtu jāaizliedz mājas darbu uzdošanu? Rīgas Teikas vidusskolas direktore Guna Pudule TV24 raidījumā “Preses klubs” atzīst, ka arī Latvijā ik pa laikam uzvirmo šādas diskusijas, taču viņas viedoklis ir, ka aizliegt nevajag: “Mājasdarbi ir vajadzīgi. Jautājums ir par mājasdarbu jēgu.”

Reklāma
Reklāma
RAKSTA REDAKTORS
“Daži jūtas kā no ķēdes norāvušies, citi otru reizi uz tā paša grābekļa neuzkāps. Es… nekad nevēlos tur atgriezties” – Līnas stāsts par tikšanu prom no krīzes centra 14
Kokteilis
VIDEO. Iemīļotais aktieris Andris Keišs benzīntankā piedzīvojis smieklīgu “tikšanos” pats ar savu balsi 8
Skolas direktora viedoklis par skolotāju apdāvināšanu mācību gada noslēgumā: “Sabiedrība ir morāli slima ar šīm dāvanām un pateicībām”
Lasīt citas ziņas

Viņa norāda, ka ir zināšanas, kas ir jāuztrenē. Piemēram, reizrēķins mājās būtu jāatkārto, lai tas nav jādara mācību stundu laikā. Tāpat dažādu matemātikas uzdevumu risināšana tiem skolēniem, kuri grib attīstīt savas prasmes šajā priekšmetā.

Pudule gan atzīmē, ka līdz ar dažādām mākslīgā intelekta programmu iespējām, uzdevumus var atrisināt ar to palīdzību.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Skolotājiem skolās ļoti jādomā, ko mājās uzdod. Lai tie nav uzdevumi mājās vecākiem,” viņa uzsver.

Piemēram, bērnam uzdots sagatavot projektu, bet beigās to projektu gatavo vecāki, jo bērns nesaprot, ko no viņa sagaida. Ieguvums gan būtu, ja šo projektu gatavo visa ģimene kopā ar bērnu.

Rīgas Teikas vidusskolas direktore norāda, ka tas ko mājās noteikti var darīt ar vecākiem – plānot: “Palīdzēt bērnam saplānot, kas ir jāizdara.”

Viņa vēlreiz uzsver, ka mājasdarbus aizliegt nevajag, taču tiem ir jābūt jēdzīgiem. Tā ir skolotāju atbildība, profesionalitāte, lai tie tādi būtu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.