Jaunzeme atklāj, kāpēc nepieņēma darbu, kuru viņai piedāvāja, bet atgriezās VID ģenerāldirektores amatā 34

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores amatā atgriezusies Ieva Jaunzeme, pret kuru iepriekšējais finanšu ministrs Jānis Reirs 2022. gada septembra beigās izdeva rīkojumu par disciplinārlietas ierosināšanu un atstādināšanu no amata.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
VIDEO. Kaut kas neredzēts! Uz Gaujas tilta pie Cēsīm “atgriezusies ziema” – grūti pat pabraukt 16
Lasīt citas ziņas

TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” Jaunzeme pastāsta, ka pa šo laiku komisija, kuras sastāvā bija Finanšu ministrijas, KNAB un Tieslietu ministrijas pārstāvji, veica lietas izmeklēšanu, lai noskaidrotu, vai viņa ir pildījusi finanšu ministra dotos uzdevumus.

Komisija nonākusi pie secinājuma, ka laikā nav izpildīts viens uzdevums, bet tam nav bijušas nekādas postošas sekas, tāpēc viņai izteikts aizrādījums un ļauts atgriezties amatā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņa piekrīt šim aizrādījumam un skaidro, ka uzdevuma neizpildi laikā izraisījis pārpratums – Jaunzeme uzskatīja, ka ir dots pagarinājums šī uzdevuma izpildei, bet faktiski tā nebija.

Jautāta, kāpēc viņa nepieņēma darbu Finanšu ministrijā, kas viņai tolaik tika piedāvāts, Jaunzeme stāsta, ka tajā laikā  viņai bija plānota operācija: “Cilvēks, nevar domāt par savu nākotni, ja viņš domā par savām veselības likstām.[…] Tīri cilvēciski nebiju spējīga domāt tik izšķirošas lietas.”

Jau vēstīts, ka Ieva Jaunzeme turpinās darbu VID ģenerāldirektores amatā. Janvāra vidū finanšu ministrs Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”) lēma izteikt aizrādījumu no amata atstādinātajai Jaunzemei par novēlotu finanšu ministra doto uzdevumu izpildi. Līdz ar to Jaunzeme veiks darba pienākumus līdz pilnvaru termiņa beigām nākamā gada februārī.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.