Šlesers par VID ģenerāldirektores atjaunošanu amatā: “Tas noteikti ir saistīts ar politiskām interesēm” 19

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme no šonedēļas atsākusi pildīt darba pienākumus, aģentūrai LETA pavēstīja VID pārstāvji. Līdz šim Jaunzemei bija darbnespēja.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā
Kokteilis
Emocijzīmes, kas bieži tiek pārprastas: tās nozīmē kaut ko pavisam citu, nekā domājat 31
Baltijas valstis paziņojušas Krievijai un Baltkrievijai, ka izstājas no Maskavas kontrolētā elektrotīkla: “Mēs demontēsim pēdējos fiziskos savienojumus” 16
Lasīt citas ziņas

Jau ziņots, ka finanšu ministrs Arvils Ašeradens (JV) 13.janvārī, pamatojoties uz disciplinārlietas izmeklēšanas komisijas atzinumu, nolēma izteikt aizrādījumu no amata atstādinātajai Jaunzemei par novēlotu finanšu ministra doto uzdevumu izpildi. Līdz ar to Jaunzeme var turpināt veikt darba pienākumus līdz pilnvaru termiņa beigām, tomēr kā nosacījumi darba turpināšanai uzdoti vairāki uzdevumi, kas būs jāizpilda noteiktā termiņā un par kuru izpildes gaitu būs regulāri jāziņo ministram. Jaunzemes pilnvaru termiņš beidzas 2024.gada februārī.

Savās pārdomās par šo jautājumu dalījies Saeimas deputāts Ainārs Šlesers, kurš TV24 raidījumā “Ziņu TOP” atzīst, ka Jaunzemes atjaunošana amatā priekš viņa ir bijis šoks.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Runa ir par varu VID. Man šķiet, ka šī atjaunošana amatā ir saistīta ar kādām politiskām interesēm, aiz kurām kaut kas stāv,” vērtē Šlesers.

Viņš arī uzskata, ka VID ir lielas problēmas gan ar vadību, gan sistēmu. Bieži tiekot ierosinātas lietas, kuras pat neesot iespēju apstrīdēt. VID pieņem lēmumu un soda.

Pēc būtības VID esot jābūt draudzīgai struktūrai: “Ja redz, ka ir normāls uzņēmums, strādā, bet šodien tam ir biznesa problēmas, nevar samaksāt kādus nodokļus, vajag apsēsties pie sarunu galda, uzzimēt kādu vienošanos, atlikt maksājumus uz vēlāku laiku, bet nenokaut uzņēmumu.”

Daudzi uzņēmumi šobrīd tiekot nokauti vien tāpēc, ka formāli kaut ko ir nokavējuši. Tas nav pieņemami. Latvija ir kļuvusi par biznesam nedraudzīgu valsti, tāpēc arvien vairāk cilvēku izvēlas biznesu pārcelt uz citām valstīm.

Nobeigumā Šlesers norāda: “Paskatieties, cik daudz uzņēmumu pēdējos gados ir likvidēti! Tas labi raksturo mūsu situāciju tautsaimniecībā.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.