Vīrietis dzer ūdeni pie ceļmalas kioska, kur ceļotājiem tiek piedāvāts bezmaksas dzeramais ūdens, jo Indijas galvaspilsētu Deli turpina pārņemt karstuma vilnis, 2024.gada maijā.
Vīrietis dzer ūdeni pie ceļmalas kioska, kur ceļotājiem tiek piedāvāts bezmaksas dzeramais ūdens, jo Indijas galvaspilsētu Deli turpina pārņemt karstuma vilnis, 2024.gada maijā.
Foto: AFP/SCANPIX

Indijas galvaspilsētā fiksēts jauns karstuma rekords – gaiss sakarsis līdz 49,9 grādus pēc Celsija 18

Indijas galvaspilsētā Deli gaisa temperatūra sasniegusi 49,9 grādus pēc Celsija, kas ir jauns rekords, un varasiestādes brīdinājušas par ūdens trūkumu lielpilsētā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kura no sejām jums šķiet vispievilcīgākā? Atbildē slēpjas jūsu partnera ideāls
Vēstures atkārtošanās ir neizbēgama! Peskovs atklāj, uz kuru Eiropas galvaspilsētu Krievija mērķēs savas raķetes 3
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 160
Lasīt citas ziņas

Indijas Meteoroloģijas departaments otrdien reģistrēja rekordaugsto temperatūru divās Deli priekšpilsētās. Birojs paziņojis, ka temperatūra bija par deviņiem grādiem augstāka, nekā gaidīts.

Meteorologi prognozē līdzīgu karstumu Deli arī šodien, un dienests izsludinājis sarkano trauksmi, aicinot iedzīvotājus būt piesardzīgiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

2022.gada maijā gaisa temperatūra vietām Deli sasniedza 49,2 grādus pēc Celsija, tolaik ziņoja Indijas mediji.

Lai gan Indijai tradicionāli raksturīgas karstas vasaras, pētījumi liecina, ka klimata pārmaiņu dēļ karstuma viļņi kļūst ilgāki, biežāki un intensīvāki.

Deli varasiestādes brīdinājušas par ūdens trūkuma risku, un vairākos rajonos ir samazināta ūdens piegāde. Ūdens apgādes ministre Atiši Marlena aicinājusi uz kolektīvo atbildību, lai pārtrauktu ūdens nelietderīgu izmantošanu.

“Lai risinātu ūdens trūkuma problēmu, mēs esam veikuši virkni pasākumu, piemēram, daudzos rajonos samazinājuši ūdens piegādi no divām reizēm dienā līdz vienai reizei dienā,” paziņoja ministre. Ietaupītais ūdens tiks novirzīts rajoniem, kur ūdens tiek piegādāts tikai 15 līdz 20 minūtes dienā, viņa piebilda.

Indijas Meteoroloģijas departaments brīdinājis arī par karstuma ietekmi uz veselību, jo īpaši zīdaiņiem, vecāka gadagājuma cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām slimībām.

Daudzi karstumā vaino svelmaino vēju no Rādžastānas štata, kur gaisa temperatūra otrdien sasniedza 50,5 grādu pēc Celsija.

Rādžastānas tuksneša reģionā Phalodi 2016.gadā gaisa temperatūra sasniedza 51 grādu pēc Celsija, kas ir visas Indijas rekords.

Kamēr Deli un Rādžastānas štatā valda svelmains karstums, Rietumbengāles štatu un ziemeļaustrumu Mizorāmas štatu skārušas vētras un spēcīgas lietusgāzes, ko izraisījis ciklons “Remala”, kas svētdien skāra Indiju un Bangladešu, laupot dzīvību vismaz 38 cilvēkiem.

Bangladešas Meteoroloģijas departaments paziņojis, ka ciklons bija “viens no garākajiem valsts vēsturē”, vainojot tajā klimata pārmaiņas.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.