Ilustratīvs foto. Roma Itālijā, Kolizejs.
Ilustratīvs foto. Roma Itālijā, Kolizejs.
Foto: AFP/SCANPIX

Pekle Rietumeiropā ir atvērta. Karstuma dēļ miruši vismaz pieci cilvēki 0

Rietumeiropā turpinoties karstumam, trešdien tika reģistrēti vismaz pieci tā izraisīti nāves gadījumi.

Reklāma
Reklāma
Viens bērns miris, otrs ievietots intensīvajā nodaļā: epidemiologi sāk izmeklēt streptokoka infekcijas avotu
Nedrīkst ignorēt: trīs pazīmes, kas liecina, ka D vitamīna ir par daudz
Krievu ģimenes lūdz neatgriezt no gūsta viņu tuviniekus, bet atstāt Ukrainā: kas noticis? 43
Lasīt citas ziņas

Itālijai piederošās Sardīnijas salas pludmalēs no karstuma veicinātām saslimšanām nomira divi vīrieši 75 un 60 gadu vecumā.

Gaisa temperatūra Sardīnijā un Francijai piederošajā Korsikas salā pēdējās dienās ir vairākkārt pārsniegusi 40 grādus pēc Celsija.

CITI ŠOBRĪD LASA

Itālija piedzīvo karstuma vilni jau vairāk nekā nedēļu. Trešdien brīdinājumi par karstumu tika izplatīti 18 Itālijas pilsētās. Vairākās pilsētās, tai skaitā Florencē, Bergamo un Romā, notika elektroapgādes pārtraukumi.

Francijā karstuma dēļ trešdien miruši vismaz trīs cilvēki, bet vairāk nekā 300 cilvēki saņēma neatliekamu medicīnisko palīdzību no glābšanas dienestiem.

Francijas ekoloģijas ministre Agnese Panjē-Runašere paziņoja, ka miruši divi cilvēki, kas bija žēlojušies par karstumu. Raidsabiedrība “”France Info” ziņoja, ka miris arī būvstrādnieks, kurš strādāja futbola stadionā Osēras pilsētā.

Otrdien liela daļa Francijas pieredzēja ļoti stipru karstumu. Augstākais sarkanais brīdinājuma līmenis bija spēkā 16 departamentos, tostarp galvaspilsētā Parīzē, kur gaisa temperatūra sasniedza 38 grādus. Francijas dienvidos un vidienē dažviet gaisa temperatūra pārsniedza 41 grādu.

Vācijā trešdienas pēcpusdienā tika sasniegts šīgada karstuma rekords, kad Reinzemes-Pfalcas federālās zemes Andernahas pilsētā gaisa temperatūra pieauga līdz 39,3 grādiem pēc Celsija. Saksijas-Anhaltes federālās zemes Tangerhites pilsētā tā sasniedza 39,2 grādus, bet Bavārijas pilsētā Kicingenē – 39,1 grādu.

Tomēr netika labots Vācijas visu laiku gaisa temperatūras rekords – 41,2 grādi pēc Celsija, kas bija reģistrēts 2019.gada 25.jūlijā divās meteoroloģisko novērojumu stacijās Ziemeļreinas-Vestfālenes federālajā zemē.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.