
Mākslīgais intelekts iet vēl tālāk – tas gatavojas runāt arī dzīvnieku valodā 0
Mākslīgais intelekts (MI) drīzumā varētu kļūt par tiltu starp cilvēkiem un viņu mājdzīvniekiem, ļaujot saprast kaķu ņaudēšanu un suņu riešanu. Zinātnieki un tehnoloģiju uzņēmumi strādā pie risinājumiem, kas interpretētu dzīvnieku skaņas un uzvedību, pārvēršot tās saprotamā informācijā.
No Vašingtonas Universitātes pētījumiem līdz Japānas inovācijām – šie projekti sola revolucionizēt komunikāciju ar mūsu četrkājainajiem draugiem.
Vašingtonas Universitātes zinātnieki, strādājot pie tā dēvētā Dr. Dolittle projekta, izmanto mākslīgo intelektu, lai analizētu dzīvnieku uzvedību un skaņas. Viņu mērķis ir izveidot tehnoloģiju, kas spētu “tulkot” kaķu un suņu izdotās skaņas, kā arī saprast to emocijas un nodomus. Projekts balstās uz mašīnmācīšanos, apstrādājot lielus datu apjomus, kas ietver dzīvnieku vokalizācijas, ķermeņa valodu un kontekstu.
Pētījumā tiek izmantoti sensori un kameras, lai reģistrētu dzīvnieku uzvedību dažādās situācijās – piemēram, kad suns rej uz svešinieku vai kaķis ņaud pie tukšas barības bļodas. Šie dati tiek analizēti, lai identificētu modeļus, kas saistīti ar specifiskām emocijām, piemēram, prieku, bailēm vai izsalkumu.
Zinātnieki uzskata, ka nākotnē šāda tehnoloģija varētu palīdzēt ne tikai mājdzīvnieku īpašniekiem, bet arī veterinārārstiem un dzīvnieku patversmēm, uzlabojot aprūpi.
Saskaņā ar The Guardian, Vašingtonas Universitātes pētnieki jau ir panākuši progresu, identificējot noteiktas suņu riešanas nozīmes, piemēram, agresiju vai rotaļīgumu, ar 70% precizitāti. Tomēr pilnvērtīga “tulkošana” joprojām ir tāls mērķis, jo dzīvnieku komunikācija ir sarežģīta un kontekstuāla.