Izbāziet, lūdzu, organisma karti! 0

Mēle ir kā ceļa zīme organisma veselībā. Ārsts to lūdz parādīt, lai aplūkotu, vai nav radies, piemēram, lieks aplikums. Ļoti rūpīgi mēli vēro Austrumu medicīnas lietpratēji, uzskatot to par nopietnu karti, kas atspoguļo izmaiņas iekšējos orgānos un vēsta par iespējamo saslimšanu. 


Reklāma
Reklāma

 

Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
VIDEO. “Vai nu runājiet latviešu valodā, vai es nesaprotu!” Stingrs autobusa šoferis izpelnās pretrunīgu reakciju, atsakoties apkalpot sievieti ar bērnu
Lasīt citas ziņas

“Gan Ķīnas medicīnā, gan ajūrvēdā mēle ir ļoti svarīga diagnostikā. Vispirms veselības stāvokli vērtējam pēc pulsa. Pēc tam aicinām pacientu izbāzt mēli. Tajā saskatītās izmaiņas liecina par novirzēm no normas tāpat kā analīzes vai cits izmeklējums klasiskajā Rietumu medicīnā. Jo perfektāk ārsts pārvalda šīs zināšanas par izmaiņām mēlē, jo precīzāk var diagnosticēt,” skaidro 36,6 ºC konsultante ajūrvēdas speciāliste Ilona Ābele.

Noteiktās vietās uz mēles atspoguļojas jeb projicējas mūsu iekšējie orgāni – plaušas, sirds, gremošanas orgāni, liesa un nieres, arī mugurkauls. To veselības stāvokli vērtē pēc atbilstošās mēles daļas izskata, krāsas un citiem rādītājiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdzīgi orgāni projicējas arī uz auss, sejas un lūpām. Piemēram, atkarībā no tā, kādā lūpu zonā visbiežāk rodas herpes izsitums vai kuras lūpu daļas biežāk lobās, iespējams noteikt, kurā vietā ķermenī sācies iekaisuma process.

Ja organismā nav noviržu, mēle ir viegli sārta, mitra un viendabīga. Uz tās ir neliels aplikums, tomēr ne pārmērīgs vai izmainītā krāsā. Virsmā nav iešķēlumu, bedrīšu vai citu defektu.

Izmaiņas mēles izskatā liecina par dažādām veselības ķibelēm. Ja kādā orgānā ir bojājums, atbilstošajā mēles apvidū var izveidoties, piemēram, aplikums – balts vai dzeltenīgs, rasties ap­sārtums, veidoties rievas vai iespiedumi. Mēle var būt trīcoša, arī saplaisājusi.

Ņemot vērā šīs izmaiņas, iespējams labāk novērtēt orgānu mijiedarbību un harmoniju, noteikt sliktās pašsajūtas cēloņus un slimības izplatīšanās ceļus. Protams, precīzu diagnostiku veiks ārsts, bet vērts zināt kaut aptuvenas norādes, kas var būt liecība par kādu veselības problēmu.

Ko par organisma stāvokli vēsta aplikums uz mēles, tās krāsa, plaisas, zobu nospiedumi un citas izmaiņas mēlē, kā to kopt un tīrīt, lasiet žurnāla 36,6 ºC maija numurā!

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.