Neoficiāla informācija liecina, ka Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus (pa kreisi) LZS pametis, jo nav sapraties ar šīs partijas biedriem Garkalnē. Starp viņiem ir arī bijušais Garkalnes novada mērs Mārtiņš Bauze-Krastiņš, kuram tagad, iespējams, tiek gatavota atgriešanās.
Neoficiāla informācija liecina, ka Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus (pa kreisi) LZS pametis, jo nav sapraties ar šīs partijas biedriem Garkalnē. Starp viņiem ir arī bijušais Garkalnes novada mērs Mārtiņš Bauze-Krastiņš, kuram tagad, iespējams, tiek gatavota atgriešanās.
Foto: Paula Čurkste/LETA un Zane Bitere/LETA

Jaunie Ropaži ar Garkalni mantojumā. Pēc vadības maiņas Garkalnē seko pārgrupēšanās 4

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Kad Ropažu novada domes priekšsēdētājs Zigurds Blaus paziņoja par pāriešanu no Latvijas Zemnieku savienības uz “Latvijas attīstībai”, Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētājs Armands Krauze “Latvijas Avīzei” atzina: “Ļoti žēl, jo Zigurds Blaus ir profesionāls un labs pašvaldības vadītājs.”

LE
LETA
Ziņas
Noziedznieki šobrīd izmanto divas shēmas, kā izkrāpt naudu no Latvijas iedzīvotājiem. Kādas? 28
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Reakcijai jābūt asai!” Vaidere par ANO ieteikumu atjaunot Latvijā divvalodību izglītības sistēmā 114
8 stundas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Vakcīnu iepirkums satricina ierēdniecību: ZVA direktors Henkuzens neklusē un atspēko Pavļuta pārmetumus par melošanu valdībai 101
1 diena
Lasīt citas ziņas

Marta sākumā no amata atkāpās Garkalnes novada priekšsēdētājs Alvis Zīriņš (“Saskaņa”), kurš uzreiz kļuva par priekšsēdētāja vietnieku, savu lēmumu pamatojot ar vēlmi veicināt politisko konsolidāciju pirms apvienošanās ar kaimiņu pašvaldībām.

Ro­kāde pašvaldības vadībā tiek saistīta ar bijušā Garkalnes novada priekšsēža Mārtiņa Gunāra Bauzes-Krastiņa (LZS) varbūtējo atgriešanos amatā. Ne visi topošā Ropažu novada LZS biedri ar šo situāciju ir mierā, kas varētu būt viens no iemesliem, kāpēc daži no viņiem izvēlējās partiju pamest.

CITI ŠOBRĪD LASA
LA
LA.LV
Veselam
Andris Ameriks par nevakcinēto nākotni: “Ja neesi vakcinēts, nenāc iekšā, klausies koncertu ārā, nelido ar lidmašīnu, minies ar velosipēdu!”
11 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Lielbritānija atvadās no prinča Filipa: kara kuģi šauj zalves, cilvēki dodas pie pils un noliek ziedus 3
1 stunda
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Dižciltīgi tituli, skaudra bērnība, nabadzība un īsta mīlestība: prinča Filipa dzīvesstāsts un 8 interesanti fakti par viņu 5
4 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latviešu sportists Kaspars Kambala atklāj: dzīves laikā esot pārgulējis ar aptuveni pustūkstoti sieviešu 29
6 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Sabiedriskā dzīve atjaunojusies, restorāni atvērti: Izraēlas pieredze Covid-19 krīzes pārvarēšanā 36
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Šorīt pie Ķīpsalas halles jau pirms durvju vēršanas iedzīvotāji izrāda lielu interesi pēc Covid-19 vakcīnas, gaidot “dzīvajā rindā” 29
8 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien uz svariem būs liktas attiecības ar kādu tev tuvu cilvēku! Horoskopi 10.aprīlim 1
23 stundas
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
Francijā masku valkāšanu uzraudzīs, izmantojot “gudro video” 15
19 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ar divriteni brauc tie, kuriem nav darba un bērnu!” Sociālo tīklu lietotāji sašutuši par Valsts policijas amatpersonas izteikumiem 144
21 stundas
EL
Egils Līcītis
Ziņas
Loģika saka priekšā – gribi amatu Saeimā, ļauj, lai tevi aiz čupra sagrābj KNAB un aiz apkakles velk Ģenerālprokuratūra. Egila Līcīša feļetons 6
21 stundas
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien tev jābūt piesardzīgam un ļoti uzmanīgam savos izteicienos! Horoskopi 9.aprīlim 1
1 diena
Ieva Ēvalde
Ziņas
“Lēmumu pieņēmēji Rīgā laikam nav bieži viesi reģionu veikalos!” Kā pirmo mazo veikalu darba dienu aizvadīja veikalnieki reģionos? 21
22 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgas tirdzniecības centri paziņo par došanos ārpus telpām, lai būtu tuvāk saviem klientiem 11
1 diena
LE
LETA
Kokteilis
FOTO. Nesagaidot 100.dzimšanas dienu, miris Lielbritānijas karalienes vīrs, princis Filips
1 diena
LE
LETA
Veselam
Pavļuts parakstījis rīkojumu, kad sāks vakcinēt pedagogus 8
1 diena
LE
LETA
Ziņas
Blakus laivai atrada sievietes līķi. Vēl nav atrasta otra, iespējams, Tērvetē noslīkusī sieviete 4
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Loģiski, ka cilvēki devās iepirkties! Viņi ir noguruši no ierobežojumiem.” Saeimas deputāte par milzu rindām pie veikaliem 80
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Atnāks Aldis, sāks mētāties ar krēsliem. Tas arī viss!” Klaišis par premjera demisijas pieprasījumu 71
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Nevar būt situācija, kad vakcīnas stāv dīkā. Ir cilvēki, kuri grib vakcinēties!” Politiķis atzinīgi vērtē vakcinācijas “brīvās rindas” ieviešanu 33
1 diena
AS
Aldis Sāvičs
Medības
Copmaņi paliek “bezkaunīgāki”: patur visu lomu un nelikumīgi cenšas tikt arī pie nēģiem un līdakām 11
1 diena
LE
LETA
Veselam
Vakcinācijas centros “dzīvajā rindā” iestājušos potēs ar “AstraZeneca” 13
1 diena

Ropažu novadu veido Stopiņu, Ropažu un Garkalnes novads, kā arī Vangažu pilsēta no līdzšinējā Inčukalna novada, kura pārējā teritorija tiek pievienota Siguldas pašvaldībai. Ropažu novadā būs 33 874 iedzīvotāji.

Tā administratīvais centrs atradīsies Ulbrokā, kas ir Stopiņu teritorijā. Jaunajā novadā ir apvienotas ļoti dažādas pašvaldības – līdzās turīgajam Garkalnes novadam būs finansiāli ne tik spēcīgais Ropažu novads, kas savukārt ir lielākais teritorijas ziņā. Garkalnes pašvaldības Balt­ezera puses iedzīvotāji jūtas piederīgāki Ādažu novadam.

Ja nav personiskā auto, no atsevišķām jaunā novada vietām administratīvajā centrā Ulbrokā varēs nokļūt tikai caur Rīgu. Inčukalna novads savukārt nebija mierā, ka no tā tiek nodalīta Vangažu pilsēta, kura tam tika pievienota iepriekšējās reformas laikā.

Inčukalna un Garkalnes novads arī ir vērsies Satversmes tiesā. Vienlaikus ir vērojamas arī politiskās pretrunas starp atsevišķu pašvaldību un pat vienas partijas deputātiem dažādos novados.

Katru reizi – no cita saraksta

Arī jaunā Ropažu novada pašvaldības ir skārušas politiskās pārmaiņas, kuras izraisīja “Latvijas attīstībai” centieni izveidot spēcīgu komandu vēlēšanās uz citu politisko spēku rēķina. Pirmais vēstnesis bija Stopiņu novada vadītājas Vitas Paulānes pāriešana no Latvijas Reģionu apvienības uz “Latvijas attīstībai”.

Nesen partija informēja, ka no tās vēlēšanās kandidēs arī Ropažu novada priekšsēdis Zigurds Blaus, kurš domē ievēlēts no Latvijas Zemnieku savienības (LZS). Viņš pašvaldību vada jau otro sasaukumu.

Katrās vēlēšanās Z. Blaus ir kandidējis no cita politiskā spēka: 2009. gadā no “Jaunā laika”, 2013. gadā – no Vidzemes partijas, bet 2017. gadā – no LZS, kas tolaik bija premjera partija, bet tagad ir opozīcijā. No LZS pie “Latvijas attīstībai” pārgājis arī Stopiņu novada domnieks Guntis Kampe. No šīs partijas jaunajā novadā kandidēs arī pazīstamais basketbolists Jānis Blūms.

Ar Ropažu novada priekšsēdi “Latvijas Avīzei” sazināties neizdevās, bet oficiālajā paziņojumā par politiskās piederības maiņu Z. Blaus saka: “Mana motivācija ir komandas darbs turpmākajai Ropažu novada un Latvijas attīstībai, lai līdzvērtīgi attīstītu iedzīvotājiem un uzņēmējiem pievilcīgu dzīves un darba vidi. Ar savu pieredzi un pārliecību vēlos līdzdarboties partijas aktivitātēs un kopīgā darbā nodrošināt pašvaldības ilgtspējīgu attīstību.”

Neoficiāla informācija liecina, ka Z. Blaus LZS pameta, jo nav sapraties ar šīs partijas biedriem Garkalnē, bet LZS biedri savukārt uzskata, ka viņš meklējis izdevīgākas starta pozīcijas.

Lūgts to komentēt, LZS priekšsēdētājs Armands Krauze bija izvairīgs: “Zigurds Blaus ir labs un profesionāls pašvaldības vadītājs. Man žēl, ka viņš nestartēs no mūsu saraksta, bet no citas partijas.”

Ne tik labās domās par Ropažu novada priekšsēdi bija Garkalnes novada deputāts un arī LZS Vidzemes nodaļu koordinators Edgars Treibergs, kurš esot pie viņa aizbraucis un piedāvājis augstu vietu sarakstā, bet Z. Blaus nodūris acis un teicis, ka vēl padomāšot.

Garkalne ir viena no bagātākajām pašvaldībām, bet Ropažu novads saņem atbalstu no pašvaldību finanšu izlīdzināšanas fonda, kas nemaz neliecinot par veiksmīgu saimniekošanu.

“Zigurds Blaus tikai skatās, kur ir biezāka maizes rika, un uz turieni arī stūrē, bet kur ir viņa paveiktie darbi?” piebilda E. Treibergs.

LZS ir rezerves kandidāts Garkalnē

E. Treibergs vēl nevarēja pateikt, kurš varētu kļūt par jauno Garkalnes novada priekšsēdētāju, bet apstiprināja, ka M. G. Bauze-Krastiņš startēs vēlēšanās no LZS saraksta.

Uz šo jautājumu vēl nevarēja atbildēt arī domes priekšsēdētāja vietnieks Guntars Kniksts (“Vienotība”), norādot, ka “jebkuram deputātam ir iespējas kļūt par priekšsēdētāju”. Garkalnē koalīciju veido Latvijas Zemnieku savienība, “Saskaņa” un “Vienotība”.

Opozīcijas deputāti Kārlis Knēziņš (LRA) un Inese Andersone (NA) uzskata, ka rotācija notikusi, lai panāktu M. G. Bauzes-Krastiņa atgriešanos priekšsēdētāja amata, no kura viņš atkāpās pirms vairāk nekā gada.

Tad no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas bija saņemti signāli, ka ministrs varētu rosināt Garkalnes novada priekšsēža atstādināšanu pēc Valsts kontroles konstatētajiem pārkāpumiem, nesaimnieciski rīkojoties ar pašvaldības finanšu līdzekļiem. Iespējams, šā rīkojuma projekts joprojām glabājas ministra kabinetā.

“Manuprāt, Garkalnē tiek veiktas neētiskas darbības. Esmu vīlusies par šo situāciju, jo šis nav tas brīdis, kad Garkalnes novadu padarīt par apsmieklu visā Latvijā,” sacīja I. Andersone.

K. Knēziņš uzskata, ka domē ir cilvēki, kurus neinteresē Garkalnes tēls, bet tikai savas intereses. Neoficiāli zināms, ka Latvijas Zemnieku savienība vēl vērtē, kuru savu deputātu virzīt mēra amatam, jo tai ir arī otrs kandidāts – Raimonds Fūrmanis.

Visas pieminētās partijas – “Latvijas attīstībai”, LZS, “Jaunā Vienotība”, “Saskaņa”, Latvijas Reģionu apvienība, Nacionālā apvienība – jau gatavojas startam jaunā Ropažu novada vēlēšanās.

Komandas līderi gan nosauca tikai Nacionālā apvienība, kuras sarakstā ar pirmo numuru būs Haralds Burkovskis. I. Andersone pieļauj, ka NA saraksts varētu atšķirties no citiem ar to, ka tajā būs daudzi jauni, bet jau pazīstami cilvēki.

Vēlēšanām šajā pašvaldībā gatavojas arī Jaunā konservatīvā partija, no kuras startēs Ropažu novada priekšsēdētāja vietniece Renāte Gremze, kas ievēlēta no “Vienotības”, bet šo partiju atstāja jau 2017. gadā. JKP viņai kā konservatīvu uzskatu pārstāvei bijusi politiski tuvāka.

SAISTĪTIE RAKSTI

Par situāciju topošajā novadā R. Gremze sacīja – deputāti ir ievēlēti, lai strādātu iedzīvotāju interesēs, ko ne visi atceroties.

Viņasprāt, par iedzīvotāju interesēm ir aizmirsts arī reformas laikā, vienā novadā iekļaujot tik dažādas pašvaldības, kas var apgrūtināt sadarbību kopīgā novada interesēs pēc vēlēšanām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ziņas
Noziedznieki šobrīd izmanto divas shēmas, kā izkrāpt naudu no Latvijas iedzīvotājiem. Kādas? 28
1 diena
LA
LA.LV
Ziņas
“Reakcijai jābūt asai!” Vaidere par ANO ieteikumu atjaunot Latvijā divvalodību izglītības sistēmā 114
8 stundas
ML
Māra Libeka
Ziņas
Vakcīnu iepirkums satricina ierēdniecību: ZVA direktors Henkuzens neklusē un atspēko Pavļuta pārmetumus par melošanu valdībai 101
1 diena
LA
LA.LV
Kokteilis
Šodien uz svariem būs liktas attiecības ar kādu tev tuvu cilvēku! Horoskopi 10.aprīlim 1
23 stundas
MA
Māris Antonevičs
Ziņas
Tuvākajā laikā Latviju pametīs Krievijas vēstnieks Lukjanovs. Politologi skaidro, ko tas varētu nozīmēt 18
22 stundas
Lasīt citas ziņas
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Lielbritānija atvadās no prinča Filipa: kara kuģi šauj zalves, cilvēki dodas pie pils un noliek ziedus 3
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Andris Ameriks par nevakcinēto nākotni: “Ja neesi vakcinēts, nenāc iekšā, klausies koncertu ārā, nelido ar lidmašīnu, minies ar velosipēdu!”
8 minūtes
LA
LA.LV
Ziņas
“Reakcijai jābūt asai!” Vaidere par ANO ieteikumu atjaunot Latvijā divvalodību izglītības sistēmā 114
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
VIDEO. Sabiedriskā dzīve atjaunojusies, restorāni atvērti: Izraēlas pieredze Covid-19 krīzes pārvarēšanā 36
6 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Andris Ameriks par nevakcinēto nākotni: “Ja neesi vakcinēts, nenāc iekšā, klausies koncertu ārā, nelido ar lidmašīnu, minies ar velosipēdu!”
17:36
LA
LA.LV
Ziņas
FOTO. Lielbritānija atvadās no prinča Filipa: kara kuģi šauj zalves, cilvēki dodas pie pils un noliek ziedus 3
15:55
LA
LA.LV
Ziņas
Skolotājiem palielinās algas? Šuplinska skaidro, vai jaunais pedagogu atalgojuma modelis varētu gūt valdības atbalstu 10
13:52
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO, VIDEO. Dižciltīgi tituli, skaudra bērnība, nabadzība un īsta mīlestība: prinča Filipa dzīvesstāsts un 8 interesanti fakti par viņu 5
4 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
Skolotājiem palielinās algas? Šuplinska skaidro, vai jaunais pedagogu atalgojuma modelis varētu gūt valdības atbalstu 10
3 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO. Latviešu sportists Kaspars Kambala atklāj: dzīves laikā esot pārgulējis ar aptuveni pustūkstoti sieviešu 29
6 stundas
Inita Šteinberga
Praktiski
Nenokavē! Ir īstais laiks sēt tomātus un piparus stādīšanai uz lauka
3 stundas
IP
Ilze Pētersone
Praktiski
Šiverēšanu pa virtuvi “kovidlaikā” pārvērš par savu pirmo darbiņu: skolnieces Madaras Apses veiksmes stāsts 1
4 stundas
LE
LETA
Ziņas
Rīgā un Viļņā kāpj degvielas cenas. Cik jau tagad maksā viens litrs? 8
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Interneta veikalam – gigantam “Alibaba” piespriež 2,33 miljardu eiro naudas sods 2
6 stundas
LE
LETA
Ziņas
Šorīt pie Ķīpsalas halles jau pirms durvju vēršanas iedzīvotāji izrāda lielu interesi pēc Covid-19 vakcīnas, gaidot “dzīvajā rindā” 29
8 stundas
LA
LA.LV
Ziņas
“Ar divriteni brauc tie, kuriem nav darba un bērnu!” Sociālo tīklu lietotāji sašutuši par Valsts policijas amatpersonas izteikumiem 144
21 stundas
SK
Skaties.lv
Stāsti
Vecumniekos dzīvoklī uz grīdas atrod noslēpumainos apstākļos mirušu vīrieti. Vietējajiem ir sava versija par notikušo
8 stundas
LE
LETA
Ziņas
Līs, snigs sniegs, būs krusa: kādus vēl pārsteigumus daba sagatavojusi sestdien? 2
7 stundas
EL
Egils Līcītis
Stāsti
“Valsti pārvalda ierēdņi un birokrātiskā mašīna!” Saruna ar Edgaru Zalānu 19
Intervija 8 stundas
LA
LA.LV
Stāsti
Edgars Tavars: “Esmu sapratis, ka atsevišķiem deputātiem ir ne tikai selektīva dzirde, bet arī redze!” 10
5 stundas
Ieva Ēvalde
Ziņas
“Lēmumu pieņēmēji Rīgā laikam nav bieži viesi reģionu veikalos!” Kā pirmo mazo veikalu darba dienu aizvadīja veikalnieki reģionos? 21
22 stundas
LE
LETA
Kokteilis
FOTO. Nesagaidot 100.dzimšanas dienu, miris Lielbritānijas karalienes vīrs, princis Filips
1 diena
IB
Ivars Bušmanis
Ziņas
“Elektriskais krēsls” putniem. Vēlas sodīt par ērgļu, balto stārķu un citu aizsargājamo sugu putnu nāvi 12
1 diena
LE
LETA
Veselam
Kurus neaicina stāties “dzīvajā rindā” pēc vakcīnas pret Covid-19? 22
1 diena
LA
LA.LV
Veselam
“Mums ir jārēķinās, ka “AstraZeneca” ir noiets etaps!” Apinis par to, ko tagad gaidīt un darīt tālāk 126
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
vārds ietekmē tavu dzīvi: šīs dienas gaviļnieces – Anita, Anitra, Annika un Zīle 1
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO. Prinča Viljama un Keitas Midltones mērs ir pilns: vērienīgā TV intervijā viņi “atspēkos” prinča Harija un Meganas apgalvojumus 33
2 dienas
Inita Šteinberga
Praktiski
Kad ir īstais laiks piķēt tomātus, gurķus, papriku un salātus? 2
2 dienas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Gobzems pēc paziņojuma, ka šķiras no sievas, saņēmis vairākus uzmanības apliecinājumus: “Meitenes, es neesmu dildo! Ļaujiet man tagad padzīvot ar sevi…” 56
2 dienas
KA
Kristīne Akmentiņa
Kokteilis
Veiksmīgākās un bīstamākās dienas aprīlī: Vērša laika padomi 1
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Maģiskās eņģeļu stundas no 10. līdz 16.aprīlim: kādas vēlmes piepildīsies 3
1 diena