Foto – Jūrmalas dome

Jūrmalas domei būs jāatlīdzina pašvaldības lēmumu dēļ privātpersonai nodarītie zaudējumi 36 776 eiro apmērā 5

Augstākās tiesas (AT) Administratīvo lietu departaments šodien, izskatot Jūrmalas domes kasācijas sūdzību, atstāja negrozītu Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, ar kuru daļēji apmierināts pieteikums un Jūrmalas domei uzlikts pienākums atlīdzināt privātpersonai mantiskos zaudējumus 36 776 eiro apmērā sakarā ar pašvaldības lēmumiem, aģentūru LETA informēja AT.

Reklāma
Reklāma
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Veselam
Kā saprast, ka jūsu partneris ir toksisks cilvēks? Viņus nodod šīs 9 frāzes
Kokteilis
FOTO. Dziedātāja Aminata Savadogo iestūrējusi laulības ostā
Lasīt citas ziņas

Izskatāmajā lietā pieteicējs īpašuma reformas laikā bija iesniedzis pieteikumu Jūrmalas pašvaldībā par īpašuma tiesību atjaunošanu uz viņa tēvam piederējušo īpašumu Jūrmalā. Pieteicējs nebija iesniedzis pašvaldībā visus viņa īpašuma tiesības apliecinošus dokumentus, bet pašvaldība, nepieņemot lēmumu par pieteicēja pieteikumu, īpašumu nodeva privatizācijai un pārdeva. Pieteicējs civilprocesuālā kārtībā vērsās tiesā par iestādes lēmumu par īpašuma nodošanu privatizācijai atcelšanu un īpašuma tiesību atjaunošanu viņam, iesniedzot viņa īpašuma tiesības apliecinošus dokumentus.

Rīgas apgabaltiesa ar 2016.gada 6.aprīļa spriedumu civillietā atzina par prettiesiskiem pieteicēja pārsūdzētos Jūrmalas pilsētas domes lēmumus, bet pieteicēja prasību par īpašuma tiesību atjaunošanu noraidīja, atzīstot, ka īpašumi privāttiesisku darījumu ceļā ir nonākuši labticīgu ieguvēju īpašumā. Minētais spriedums pēc lietas izskatīšanas AT kasācijas kārtībā stājās spēkā 2018.gada 1.martā. Pieteicējs vērsās domē, lūdzot atlīdzināt zaudējumu un mantisko kaitējumu, kas viņam radīts ar pašvaldības lēmumiem, kuru rezultātā tika liegtas tiesības atjaunot īpašuma tiesības uz tēva īpašumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Administratīvā apgabaltiesa pieteikumu apmierināja daļēji, atlīdzinot zaudējumus 36 776 eiro apmērā. Pārējā daļā pieteikumu noraidīja, atzīstot arī paša pieteicēja līdzatbildību.

AT atzina par pamatotu Administratīvās apgabaltiesas konstatēto cēloņsakarību starp domes prettiesiskajiem lēmumiem un apstākli, ka pieteicējs vairs nevar atgūt nekustamo īpašumu, uz kuru bija lūdzis atjaunot īpašuma tiesības. Proti, domes lēmumi bija galvenais un noteicošais faktors, kas ietekmēja pieteicēja iespējas atjaunot īpašuma tiesības uz viņa tēvam piederējušo īpašumu. Savukārt pieteicēja līdzatbildības konstatēšana bija pamats atlīdzinājuma apmēra samazināšanai.

Tiesā norāda, ka no apgabaltiesas sprieduma ir redzams, ka tiesa ir izvērtējusi lietas faktiskos apstākļus un pierādījumus un izdarījusi šajā izvērtējumā balstītus secinājumus par pieteicēja lomu zaudējumu radīšanā un secīgi noteikusi atlīdzinājuma apmēru atbilstoši pieteicēja līdzatbildības pakāpei.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.