Foto: Ieva Leiniša/LETA
Foto: Ieva Leiniša/LETA
Jūrmalas pludmale.

Nezināšanas dēļ nenopelni brangu sodu – no 1. februāra par iebraukšanu Jūrmalā jāmaksā 3 eiro visu gadu 38

No šodienas iebraukšana Jūrmalā maksās trīs eiro, aģentūru LETA informēja pašvaldības pārstāve Elita Cepurīte. Iebraukšanas maksa Jūrmalas īpaša režīma zonā būs trīs eiro līdzšinējo divu eiro vietā un iebraukšanas maksa būs spēkā visu gadu, kā tas bija līdz 2013.gadam.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Noteikumi kūrortpilsētā mainīti, lai mazinātu ik gadu pieaugošo satiksmes intensitāti un stimulētu braucējus izmantot videi draudzīgākus transporta veidus, pauž pašvaldībā.

Caurlaižu režīms Jūrmalas kūrortpilsētā ir kopš 1996.gada, un tikai kopš 2013.gada tas bija atcelts ziemas sezonā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Nodevu nemaksā un bez caurlaides īpaša režīma zonā Jūrmalā var iebraukt elektromobiļi un CSDD reģistrētie transportlīdzekļi, kas pielāgoti vadītājam invalīdam.

Deklarēto jūrmalnieku īpašumā vai turējumā esošiem transportlīdzekļiem caurlaides tāpat kā līdz šim būs bez maksas. Nemainīga paliks arī ilgāka termiņa iebraukšanas caurlaižu maksa: nedēļas caurlaide 7 dienām maksās 10 eiro, mēnesim (30 dienām) – 31 eiro, trīs mēnešiem (90 dienām) – 55 eiro. Caurlaide visam gadam (365 dienām) maksās 180 eiro, kas ir 0,49 eiro dienā, pusgadam (180 dienām) caurlaide maksās 107 eiro, bet 270 dienām – 150 eiro.

Iebraukšanas maksa Jūrmalas pilsētas administratīvajā teritorijā ir spēkā kopš 1996.gada. No 2013.gada rudens tika atcelta nodeva rudens un ziemas periodā. Visu gadu autostāvvietas Jūrmalas pilsētas teritorijā vietās, kur atļauta autotransporta novietošana, ir bez maksas, izņemot privātās autostāvvietas.

No 1996.gada nodeva vienreizējai iebraukšanai bija viens lats, no 2014.gada – divi eiro. Nodevas apmērs nav mainīts kopš 2014.gada.

No nodevas samaksas iekasētos līdzekļus uzskaita pilsētas pamatbudžetā un izlieto tūrismam un kūrorta attīstībai labvēlīgas vides radīšanai, vides aizsardzībai, kultūras pieminekļu aizsardzībai, kā arī sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšanai, skaidro pašvaldībā.

Ieņēmumi no iebraukšanas nodevas 2023.gadā ir 2,87 miljoni eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.