Kādi divi grupējumi Kremļa iekšienē cīnās par varu? Komentē NBS majors Slaidiņš 120

Ukrainas medijos politiskie speciālisti izpētījuši, kādi divi grupējumi Kremļa iekšienē cīnās par varu. Par to sīkāk TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” pastāsta Jānis Slaidiņš, NBS majors, Zemessardzes štāba virsnieks.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Viedoklis
Armands Puče par aktuālo politikā: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību
Lasīt citas ziņas

“Tam it kā varētu nepievērst uzmanību, bet, ja zina, kāda ir Krievijas un arī Padomju savienības vēsture, tad mēs redzam, kad Ļeņins nomira, arī bija divi grupējumi – vecie boļševiki, kas stāvēja pretī Staļinam. Beigās uzvarēja Staļins un visus šos idejiskos revolucionāros aizlaida pa skuju taku. Tālāk, kad Staļins nomira, tad bija Hruščova banda, kas cīnījās ar staļinistiem. Vēsturiski vienmēr bijušas šādas grupējumu cīņas Kremļa iekšienē,” ieskatu vēsturē sniedz Slaidiņš.

Arī pašlaik tiek minēti divi grupējumi – vieni ir tā dēvētie “Kara vanagi”, otri – “Tehnokrāti”.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kara vanagi” atbalsta kara turpināšanos, atcelt vēlēšanas, izludināt karastāvokli, sākt vispārēju mobilizāciju un pastiprināt represijas pret tiem, kas nepatīk. Viņu uzskatā risinājums ir totāls karš un eskalācija, citādāk viņi neizdzīvošot.

“Kara vanagu” septiņi redzamākie un svarīgākie cilvēki: Krievijas Drošības padomes sekretārs N. Patruševs, “Rosņeft” vadītājs I. Sečins, “Rosgvardija” vadītājs V. Zolotovs, ģenerālprokurors I. Krasnovs, Krievijas Federālā apsardzes dienesta cilvēks Rubežnojs un brāļi Rotenbergi.

Arī “Tehnokrāti” nav pret karu, tāpat būšot labi ar to, kā iet līdz šim, labāk izvairīties no masveida mobilizācijas, jābūt tirgus ekonomikai, minimālām represijām, vēlēšanas nav jāatceļ un konfliktu ar Rietumiem vajag minimizēt.

“Tehnokrātu” redzamākie personāži – Mišustins, “Putina privātais baņķieris” Kovaļčuks, Putina administrācijas vadītāja vietnieks, “pelēkais kardināls” Kirijenko, militārais rūpnieks Čemezovs, Maskavas mērs Sobjaņins un Krievijas ārējās izlūkošanas dienesta priekšnieks Nariškins.

“Protams, viņi visi ir vieni zirnekļi divās burkās – uzskati katram ir savi,” piebilst Slaidiņš.

Vairāk skaties pievienotajā video!

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.