Ekonomika
Īpašums

Kādreizējā Latvijas lepnuma “Dzintars” mājvieta meklē jaunu saimnieku2


Kādreizējā Latvijas lepnuma, tagad maksātnespējā nonākušā uzņēmuma “Dzintars” zemi, ēkas un iekārtas potenciālajiem pircējiem tiek piedāvāts iegādāties individuāli, uzklausot katra iespējas un piedāvājumu.
Kādreizējā Latvijas lepnuma, tagad maksātnespējā nonākušā uzņēmuma “Dzintars” zemi, ēkas un iekārtas potenciālajiem pircējiem tiek piedāvāts iegādāties individuāli, uzklausot katra iespējas un piedāvājumu.
Publicitātes foto

Piedzīvojot vienu neveiksmīgu izsoli, kādreizējā Latvijas lepnuma, tagad maksātnespējā nonākušā uzņēmuma “Dzintars” zemi, ēkas un iekārtas potenciālajiem pircējiem tiek piedāvāts iegādāties individuāli, uzklausot katra iespējas un piedāvājumu.

Nekustamā īpašuma uzņēmuma “Immostate”, kam uzticēts veikt vēsturiskā objekta pārdošanu, vadītāja Ilze Mazurenko stāsta, ka objekts ir unikāls ne tikai labi atpazīstamā vārda, bet arī īpašā izvietojuma un tajā esošā nekustamā īpašuma dēļ.

Gan savulaik spožā zīmola, gan vēsturisko atmiņu un objekta iespaidīgo apmēru dēļ I.Mazurenko pret darījumu izturas ar īpašu vērību un lielu atbildību.

“Mums uzticēts ļoti atbildīgs uzdevums – veiksmīgi pārdot šo ne vien Latvijā, bet daudzviet citur pasaulē zināmo uzņēmumu. Visi priecātos, ja rūpnīcā tiktu turpināta ražošana. Ēkas ir labā stāvoklī ar labu attīstības perspektīvu,” stāsta Ilze Mazurenko.

Viņa atklāj, ka par īpašumu interesi izrādījis kāds Francijas smaržu ražotājs, taču tas vairāk interesējies par paša zīmola “Dzintars” iegādi, ne ražotni.

Ražošanas teritorija ar labu attīstības potenciālu

Bijušā ražotāja "Dzintars" ēkas un zeme

“Dzintars” ražotne atrodas Ziepniekkalna apkaimē, pilsētas Dienvidrietumu daļā, kas jau vēsturiski bijusi ražošanas teritorija.

Īpašums Ziepniekkalnā, Mālu ielā 30, izvietots 6,5 hektāru platībā, kas tādās pilsētās kā Rīga ir ļoti liels retums.

Parasti objekti pārdošanā pieejami ne vairāk kā 2 hektāru platībā.

Tas nozīmē, ka prasmīgs attīstītājs teritoriju var veiksmīgi attīstīt atbilstoši savām iecerēm un pilsētas attīstības tendencēm.

Arī turpmākajā Rīgas attīstības plānā šī vieta vairāk atvēlēta industriālajai produkcijas ražošanai un komercdarbībai.

Pilsētas galvenais arhitekts Gvido Princis apliecina, ka kvartāls ir ar lielu attīstības potenciālu – te iespējams attīstīt gan birojus, gan ražošanu – galvenais, lai šajā teritorijā tiktu veikta darbība ar iespējami augstu pievienoto vērtību un mazāku kaitīgo ietekmi uz apkārtni, dodot jaunas darbavietas un nodokļu ieņēmumus pilsētai.

Ieskicējot šīs teritorijas nākotnes aprises, pilsētas galvenais arhitekts vērš uzmanību uz šobrīd populāro tendenci – nozaru klasterēšanos.

Proti, industriāla teritorija apvieno vienas nozares, piemēram, parfimērijas pārstāvjus, sākot no pētniecības, eksperimentiem un ražošanas, beidzot ar biroju uzturētājiem, dizaina un servisa pakalpojumiem.

Tādējādi teritorijā papildus ražošanas ēkām var tikt attīstīti C klases biroji.

“No pilsētas viedokļa raugoties, svarīgi, ka tik liela teritorija tiek izmantota kā vieta, kur pulcējas noteiktas industrijas un nozares pārstāvji, kas stratēģiski ļauj attīstīties gan pašai nozarei, gan pilsētas ekonomikai kopumā,” vērtē Gvido Princis.

Pievilcību vairo Dienvidu tilta 4.kārta un lidostas tuvums

Ilze Mazurenko ir pārliecināta, ka Ziepniekkalna pieejamību pārskatāmā nākotnē vairos arī Dienvidu tilta būvniecības 4.kārta. Iecerēts, ka tā savienos Ziepniekkalna ielu ar Vienības gatvi – uz šo Ziepniekkalna apkaimi varēs ērti atbraukt no visām pusēm.

To apstiprina arī Gvido Princis, uzsverot, ka salīdzinot šo apkaimi ar citu Rīgas ražošanas centru – Šķirotavu, Ziepniekkalna gadījumā pievilcību vairo arī lidostas tuvums.

Tāpat ērti sasniedzams ir pilsētas centrs, Vecrīga, kā arī Pārdaugavas “centrs” – Latvijas Nacionālā bibliotēka. Iespējams, kādai nozarei nākotnē ir būtiska sadarbība starp Ziepniekkalna ražošanas centru un universitāšu kampusu Pārdaugavā, kas atrodas relatīvi tuvu.

Relatīvi netālu, Bišumuižas apkaimē, tuvāk Bauskas ielai, aptuveni pusotra kilometra attālumā iecerēta Paralimpiska sporta centra izveide, kas nozīmē, ka šeit nākotnē šeit tiek plānots valstiski svarīgs objekts, uzlabojot apkārtējo vidi, kā arī mainot cilvēku plūsmu.

Šis objekts perspektīvā savukārt varētu veidoties gan kā paralimpiska sporta klasteris vai radošais centrs, gan apkaimes centrs ar sakārtotu publisko ārtelpu.

Gan pievilcīgs īpašums, gan cena

Ņemot vērā paša īpašuma unikalitāti, kā arī sagaidāmās pozitīvās Ziepniekkalna apkaimes attīstības tendences, “Immostate” vadītāja pauž pārliecību, ka līdz gada beigām, kad īpašumu iecerēts pārdot, varētu parādīties arī nopietni interesenti, jo tiks uzrunāti arī investori ārpus Latvijas – Baltijā un citviet, turklāt noteiktā cena par zemi un ēkām ir visai pievilcīga – 6,9 miljoni eiro.

Otrs potenciālā pircēja ieguvums ir tas, ka ēku galvenie korpusi ir ļoti labā stāvoklī – ja arī netiek turpināta ražošana, šeit var ierīkot industriālo parku ar birojiem un noliktavām, kas tagad ir populāri un pieprasīti gan Latvijā, gan citviet pasaulē.

Kopumā kādreizējās ražotnes teritorijā ir 52 ēkas.

Teritorijā izvietotās novecojušās nederīgās ēkas var pārveidot vai nojaukt, veidojot C klases birojus vai noliktavas. Par 534 300 eiro tiek piedāvāts iegādāties arī iekārtas, taču, kā norāda I.Mazurenko, prioritāte ir nekustamais īpašums.

Uzziņai:

Pamatojoties uz līgumu, SIA “Immostate” aicina iesniegt rakstveida piedāvājumus par AS “Dzintars” piederošā nekustamā īpašuma iegādi.

Ražošanas un komercapbūves teritoriju veido divi funkcionāli saistīti nekustamie īpašumi: zemes gabals ar kopējo platību 65 300 kvadrātmetru un ēkas ar kopējo platību 48 000 kvadrātmetru.

Teritorija ir norobežota, zemes gabals ir līdzens, regulāras taisnstūra formas, ar asfalta seguma laukiem gar teritorijā esošām ēkām.

Apbūves teritoriju veido 52 ēkas (administratīvā ēka, ražošanas ēkas, noliktavas, saimniecības ēkas, tehniskās ēkas, darbnīcas).

Saistītie raksti

Šobrīd teritorijā atrodas bijušās ražotnes “Dzintars” piederošās kustamās mantas, kas sastāv no parfimērijas un kosmētikas ražošanas iekārtām, kā arī transporta un citām mantām, veidojot kopumā 749 vienības.

Visu kustamo mantu iespējams iegādāties par sertificēta vērtētāja novērtējuma summu – 534 300 EUR. Pirkuma maksa ir apliekama ar pievienotās vērtības nodokli (PVN).

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Turpinām pa Eiropu ar fortūnas džentlmeņiem: par ceļmalas taurenīšiem, Covid-19 sekām Vācijā un dzīvi uz riteņiem
1 diena
LE
LETA
Ekonomika
Uz Liepāju atkal var aizlidot ar lidmašīnu
1 diena
AJ
Atis Jansons
Ekonomika
Satiksmes sodi – jūlija jaunumi. Vai lielāki maksājumi dos efektu, ja nav nodrošināta soda neizbēgamība? 1
2 dienas

Lasītākie

IK
Ilze Kalve
Pasaulē
Slēgta “latviešu pilsēta” Lestera. Tautieši Anglijā pastāsta, kāda ir situācija uz vietas slēgtajā pilsētā
11 stundas
AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Par no zemes izraktu 1938.gada “Iž” bisi četri mēneši cietumā 1
11 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Valsts, mazākais, izturējusies netaktiski, lai neteiktu sadistiski, pret nabadzīgiem cilvēkiem 1
11 stundas
LE
LETA
Veselam
Pēdējo divu nedēļu laikā Latvijā reģistrētas 11 ar Covid-19 inficētas personas, kas iebraukušas no Krievijas
10 stundas
LE
LETA
Dabā
Pēcpusdiena Latvijā būs siltākā kopš 2.jūlija. Laika prognoze trešdienai
16 minūtes