Karikatūras

Gatis Šļūka. Progresīvi jaunās frakcijas

Otrdien parlamenta ēkā tikās 14. Saeimā ievēlēto politisko partiju un partiju apvienību pārstāvji, lai vienotos par pirmās sēdes sasaukšanu un citiem organizatoriska rakstura jautājumiem.

Reklāma
Reklāma
7 pārtikas produkti un dzērieni, kas veicina grumbu veidošanos un paātrina novecošanos 25
Seni un spēcīgi ticējumi: šīs lietas nekad nedrīkst ne aizņemties, ne aizdot
4 ikdienišķas un efektīvas lietas: tās palīdz tikt vaļā no liekā svara, ja tev nepatīk sportot 7
Lasīt citas ziņas

Uz pirmo sēdi jaunais parlaments sanāks 1. novembrī. 14. Saeimā ievēlēto partiju pārstāvji otrdien arī balsojumā izlēma par frakciju sēdvietu sadalījumu Saeimas Sēžu zālē. Zāles labajā malā vieta ir paredzēta Nacionālās apvienības deputātiem, tad seko “Apvienotais saraksts”, tālāk – “Jaunā Vienotība”, tad – Zaļo un zemnieku savienība, tad – “Latvija pirmajā vietā”, pēc tam – “Progresīvie”, bet vistuvāk kreisajai malai atradīsies “Stabilitātei!” pārstāvji. Iebildumi pret šādu partiju izkārtojumu bijuši partijai “Progresīvie”. Partijas pārstāve Antoņina Ņenaševa žurnālistiem teica, ka pārējo partiju politiķi nevarējuši norādīt kritērijus, pēc kuriem konkrētās vietas katrai partijai ir piešķirtas: “Viss tika pamatots ar tradīciju, bet arī tā netika pamatota ar kritērijiem.”

Ņenaševa teica, ka apzinās – partijas sociāldemokrātiskā un zaļā ideoloģija pieder pie kreisā politiskā spektra, tomēr jautājumi esot radušies par citu partiju novietojumu. “Progresīvie” esot uzstājuši uz vietu blakus “Jaunai Vienotībai”, pa kreisi no tās. Nespējot panākt vienprātību vietu novietojumā, partijas pārstāvji par esošo vietu izkārtojumu balsojuši. Saeimas priekšsēdētāja Mūrniece skaidroja, ka lēmums par vietu sadalījumu pieņemts demokrātiskā balsojumā un ka līdzīgi kā šādos gadījumos Saeimas sēdēs kāds ir vairāk vai mazāk apmierināts ar pieņemtajiem lēmumiem.

Uzbrukums Okupācijas muzejam varētu būt organizēts no cietuma. Tiek izmeklēta versija, ka tā bijusi Krievijas sarīkota diversija
Caurs jumts, brūkoši griesti, ūdens apgāde avārijas stāvoklī: Rīgas vēstures un kuģniecības muzejs atrodas kritiskā stāvoklī
TV24
STOPkadri: Rīgā turpinās ielu plākšņu nomaiņa – viena plāksne vidēji izmaksā 23 eiro
Ēdam katru dienu! Kuros pārtikas produktos ir visvairāk plastmasas?