Karsti Šolnokā, karsti sērijā – Ventspilī būs trešā spēle 0

FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņas ceturtdaļfināla otrajā spēlē BK “Ventspils” izbraukumā Ungārijā ar 76:82 piekāpās “Szolnoki Olaj” komandai. Izšķirošā trešā spēle 20. martā notiks Ventspilī.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā 55
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7

Nepilnas divas diennaktis starp abām spēlēm Ventspilī un Šolnokā abas komandas pavadīja ļoti dažādi. Ungāru komanda iekāpa līgumreisā un aizlidoja mājās, ventspilnieki trešdienu pavadīja vairāk kā deviņu stundu ceļojumā Ventspils – Rīga – Prāga – Budapešta – Šolnoka. Pie tik saspringta spēļu grafika, pie tik mazas šādu spēļu pieredzes ventiņu spēlētājiem – ļoti būtisks faktors. Kopumā tā nebija ne sliktākā, ne labākā BK “Ventspils” spēle šosezon un kopumā bija pat treneru ilgi meklētā spēles stabilitāte. Mača izskaņā vairāk par fiziskajiem spēkiem pietrūka svaiga galva. Pirmajā puslaikā tikai vienu trejaci iemetusī Šolnoka otrajā puslaikā mūsējo grozā sabēra deviņus. Trīs no tiem – pēdējās divās minūtēs. Pietrūka domu ātruma aizsardzībā izdarīt tā, lai šie brīvie tālmetieni nebūtu. Tiesa, viens bija maksa par aizsardzības maiņu uz zonu kā iecerētu pārsteigumu pretiniekam. Daudzi treneri atzīs, ka zonas aizsardzība ir avantūra, taču reizēm ļoti efektīva. Šoreiz nenostrādāja. Izšķirošajos brīžos svaiga galva pietrūka arī uzbrukumā. Brīdī, kad rezultāts un visas spēles iznākums svārstījās uz abām pusēm, pēc ļoti veiksmīgām aizsardzības epizodēm divus uzbrukumus nopūdelēja mūsējo līderi. Diane ātrajā uzbrukumā aiztrieca bumbu garām mērķim, Jangs neiemeta, var teikt, no groza apakšas. Lai kādas būtu nākamās epizodes, šādas neveiksmes ir smags pārbaudījums jebkurai komandai. Kur nu vēl tik jaunai, kā BK “Ventspils”.

Kā jau varēja paredzēt, aso ungāru pipariņu spēlei piemeta arī Šolnokas līdzjutēji. Trīs tūkstoši radīja ļoti labu un karstu atmosfēru. Tādu, par kuru var tiešām teikt – komandai ir sestais spēlētājs. Ne velti Šolnokas komanda divu sezonu laikā FIBA Eiropas izaicinājuma kausa izcīņā savā laukumā ir zaudējusi tikai reizi. Cik lempīgi un miegaini viņu spēlētāji šķita pirmajā spēlē Ventspilī, tik azartiski un lidojoši savā laukumā. “Szolnok” vēl vienu reizi pierādīja, ka ir sava laukuma komanda. Taču lai uzvarētu šo sēriju, Ungārijas čempioniem nu ir jāpierāda pretējais – ka viņi var uzvarēt arī izbraukumā. Droši vien otrdien karsti būs arī Ventspilī. Ne tikai laukumā, arī tribīnēs. Ja, ņemot vērā dažādus augstāk minētos otrās spēles faktorus, BK “Ventspils” līdz priekšpēdējai minūtei spēja cīnīties par uzvaru Šolnokā, ja pat pretinieku zālē no spēles esam metuši vienlīdz precīzi ar mājiniekiem un mazliet uzvarējuši grozu, tad savās mājās ir jāpaņem to, ko savā laukumā ir jāpaņem. Biļeti uz šī turnīra četru labāko komandu finālturnīru.

FIBA EIROPAS IZACINĀJUMA KAUSA IZCĪŅA

Ceturtdaļfināls līdz divām uzvarām

“Szolnoki Olaj” (Ungārija) – BK “Ventspils” 82:76 (19:20, 32:36, 57:59). Troters 19, Horvāts 14, Gejs 12, Fodors 9, Nikolovs 8, Trepāks 7, Mills 6, Baders 5, Grebenāks 2; Jangs 14, Abernerijs 13, Meiers 12, Bērziņš 11, Vilards 8, Zaķis, Diane, Grejs pa 6. Sērijā 1:1.

Statistika: metieni no spēles 59/31 (52%) – 58/31 (53%), 2-punktu metieni 35/21 (60%) – 37/23 (62%), 3-punktu metieni 24/10 (41%) – 21/8 (38%), soda metieni 12/10 (83%) – 9/6 (66%), atlēkušās bumbas 26-28, kļūdas 13-16, pārtvertas bumbas 10-8.

Spēles gaita: 3:6 (3. min.), 10:13 (6.), 19:13 (8.), 19:20 (10.), 26:25 (15.), 30:36 (20.), 36:36 (22.), 42:39 (24.), 57:53 (29.), 57:61 (31.), 64:64 (33.), 71:72 (37.), 77:72 (39.), 82:76.

Citās spēlēs: “Triumph” – “Fuenlabrada” 68:78 (1-1), “Besiktas” – “Artland Dragons” 77:63 (2-0), “Roanne” – “Chalon” 76:78 (0-2).