Krists Kalniņš.
Krists Kalniņš.
Foto: Gints Ivuškāns

Kalniņš: “Katastrofāli! Vidējais latvietis kļūst arvien nabadzīgāks, bet valdība atbildību neuzņemas!” 198

Cik nabadzīga ir Latvija un cik nabadzīgi cilvēki šeit dzīvo? Mēs nevaram sevi salīdzināt ar Eiropas algām, pensijām un visu pārējo,” RīgaTV 24 raidījumā “Preses klubs” savu viedokli izsaka Krists Kalniņš, Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes draudzes mācītājs.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Tests: kurš no bērniem ir visjaunākais? Tava izvēle atklās tava prāta un intuīcijas vienreizējās spējas
TV24
Krievi ved prom raķetes no Krimas. Par ko tas liecina? 162
Kremlis skaidro, kāpēc Putins nevar iet bojā aviokatastrofā kā citi pasaules līderi 143
Lasīt citas ziņas

Visus ekonomiskos procesus, kas notiek arī citviet Eiropā, mēs Latvijā jūtot daudz vairāk. “Protams, nemaz nerunājot par to, kādas cilvēki pensijas saņem, pabalstus, iztikas minimumus, algu līmenis – tas viss ir katastrofāli!” mācītājs teic.

Pārtikas cenu kāpumu visvairāk izjutīs tieši cilvēki ar zemākajiem ienākumiem, arī ļaudis ar vidējiem ienākumiem, viņš uzskata. “Tiem, kuriem ir vairākus tūkstošus liela alga, pašausmināsies un tāpat brauks uz Sky lielveikalu iepirkties,” Kalniņš smej.

CITI ŠOBRĪD LASA

Latvijā vidējais iedzīvotājs paliek nabadzīgāks. “Viņš paliek nabadzīgāks un nabadzīgāks, tur var šausmināties, bet par to gan valdībai ir jāuzņemas atbildība. Tā ir ilgtermiņa politika, mēs jau nekļuvām nabadzīgi vienā dienā!”

Viņš uzskata, ka visus sociālos un pensiju jautājumus jau sen bija laiks sakārtot.

“Tas, ka mums nav valdībai politikā atbildība, tā ir vislielākā problēma. Neviens politiķis neuzņemas atbildību par to, ka dzīvojam kā viena no nabadzīgākajām valstīm Eiropā,” mācītajs saka.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.