Ekonomika
Bizness

Klusi un nepamanāmi atvērta jaunā tirdzniecības centra ēka. “Origo” ir atgriezies0


Tirdzniecības centra “Origo” jauno ēku Stacijas laukumā aizsedz vecā, tās profilu var redzēt tikai no Satekles ielas puses.
Tirdzniecības centra “Origo” jauno ēku Stacijas laukumā aizsedz vecā, tās profilu var redzēt tikai no Satekles ielas puses.
Foto: Timurs Subhankulovs

Bez vērienīgiem atklāšanas svētkiem šajā pandēmijas krīzes laikā durvis klusi vēris daudzmiljonu projekts – tirdzniecības centra “Origo” jaunā ēka Rīgā, Stacijas laukuma tuvumā.

Tie, kas steigā dodas uz Rīgas dzelzceļa staciju pāri Satekles ielai, to, visdrīzākais, pat nepamanīs, jo pār jaunbūvi pagaidām vizuāli dominē “Origo” centra iepriekšējā mājvieta – pašlaik daļēji demontētā daudzstāvu būve, kurā skaļi klaudz un rēc rekonstrukcijas process.

Savukārt no Centrālās dzelzceļa stacijas puses nākušie, iespējams, jutīsies apmulsuši, jo tie paši iekštelpu tuneļi, kas iepriekš atbraucēju plūsmu novirzīja vecajās, pierastajās “Origo” zālēs, tagad ir saistīti ar jauno ēku. Aizdomājies, steidzīgs atbraucējs, nokļuvis kvalitatīvi citā interjera dizaina iekštelpā uz brīdi tiešām varētu būt nesaprašanā.

 

Ērtāk skriet uz vilcienu

Jaunās “Origo” ēkas telpas ir ievērojami plašākas, veikalu platības dubultojušās. Interjers veidots tumšos toņos ar spožu, kontrastējošu izgaismojumu.

Atsevišķas tirdzniecības telpas aprīkotas ar iekšējiem eskalatoriem. Pirmajā stāvā vairāk vietas atvēlēts gan “Rimi” hipermārketam, gan arī mūžam steidzīgo vilciena kavētāju plūsmai. Pašreizējā situācijā šāds risinājums noteikti ļauj arī efektīvi distancēties.

Pirmajos trīs stāvos jaunajās “Origo” zālēs ir izvietotas tirdzniecības centra platības.

Atvērto veikalu vidū pagaidām nežilbina citur neredzētu nomnieku vārdi. Lai arī tirdzniecības centrs ir vēris durvis jau pirms zināma laika, ne visi ir paguvuši iekārtoties.

Otrdien, kad esmu devusies apskatīt jauno “Origo”, veikala “Douglas” telpās – pie pašas ieejas centrā – joprojām rosās celtnieki, bet pie pagaidām tukšā apavu veikala “Gabi” ēkas trešajā stāvā – sastumti stiepļu konteineri ar precēm.

Arī kādreizējais “Origo” pirmā stāva nomnieks – restorāns “Gan bei” – jaunajā ēkā būs atrodams trešajā stāvā, taču pagaidām par to liecina vien informatīvs uzraksts uz neizmantotas platības aizsega. Vairāki pakalpojumu sniedzēji un veikali jaunajā ēkā darbu nesāk Covid-19 pandēmijas dēļ.

Ēkas ceturtajā, piektajā un sestajā stāvā telpas atvēlētas birojiem. Kopējā biznesa centra platība ir 11 500 m2. Tirdzniecības centra “Origo” attīstītājs “Linstow Center Management” jau nācis klajā ar paziņojumu par pirmajiem noslēgtajiem nomas līgumiem. Biroju nomnieku vidū ir uzņēmumi “Narvesen Baltija”, “Hili Properties”, kā arī “LETA” un “TV NET”. Pie stiklotajām ātrija sienām biroju stāvos blīvi spiežas zaļi istabaugi. Tur varētu būt mājīgi.

 

Pārbūvē ielu savienojumu

Foto: Timurs Subhankulovs

Paralēli jaunās “Origo” ēkas būvniecībai īpašnieks veicis arī Elizabetes un Satekles ielu savienojuma pārbūvi. Tagad šajā vietā gājēji ielu var šķērsot droši, jo ir uzstādīts luksofors.

Ieguvējs no jaunās “Origo” ēkas celtniecības nenoliedzami ir arī “Latvijas dzelzceļš”, jo viena no ēkas otrā stāva izejām tirdzniecības centra apmeklētājiem ļauj nokļūt tieši uz perona.

Gaumīgais ārtelpas iekārtojums ar atpūtas soliņiem un skujeņu stādījumiem pie izejas dzelzceļa virzienā kopā ar mūsdienīgo ēkas fasādes arhitektūru patīkami priecē skatu, raugoties arī pāri vairākiem peroniem un sliežu ceļiem.

Kopējās investīcijas tirdzniecības centra “Origo” rekonstrukcijā ir vairāk nekā 70 miljoni eiro. Saskaņā ar “Linstow Center Management” sniegto informāciju tirdzniecības centra “Origo” jaunās ēkas būvniecībā akcents likts uz ilgtspēju un energoefektivitāti, kā arī citiem parametriem, kas padara būvi draudzīgu apkārtējai videi un cilvēkiem, kas ikdienā uzturas ēkā.

Vēl šogad janvārī “Linstow Center Management” solījās pilnībā pabeigt rekonstrukcijas darbus tirdzniecības centrā “Origo” jau rudenī. Vai epidemioloģiskā krīze šajos plānos ir ieviesusi kādas korekcijas, to uzzināt neizdevās.

 

Kam pieder “Origo”

Uzņēmuma vienīgais īpašnieks ir Norvēģijas uzņēmums “Linstow”, bet patiesā labuma guvēji – arī vairāki citi Norvēģijas uzņēmumi.

SIA “Linstow Center Management” ir reģistrēta 2004. gadā.

Saistītie raksti

“Linstow Center Management” Latvijā apsaimnieko tirdzniecības centrus “Alfa”, “Origo” un “Mols”, bet Igaunijā – tirdzniecības centru “Ülemiste”.

Tirdzniecības un biroju centra kopējā platība pēc rekonstrukcijas būs 80 000 m², tostarp iznomājamā mazumtirdzniecības platība 34 800 m².

“Origo” ir sestais lielākais tirdzniecības centrs Latvijā.

Dati: Firmas.lv, “Linstow Center Management”

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Latvijā
“Cilvēks vienkārši pazūd.” Pie viesnīcas piebrauca divas policijas ekipāžas un viņu aizveda… Cietumā Itālijā nokļuvusi mūziķe Dženifere Rumpāne 3
2 stundas
OZ
Olafs Zvejnieks
Latvijā
Minimālo algu palielinās līdz 500 eiro, ārstiem un skolotājiem dos, radošajiem atņems – cik “biezi” nākamgad būs mūsu maciņi 5
5 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO. Ogrē apskatāma apbrīnojama strūklaka: tajā “ieausta” Lielvārdes josta
38 minūtes
MB
Madara Briede
Praktiski
Mājas Latvijā sāk zaudēt savu identitāti: kāpēc māju nosaukumus nomaina uz ielām ar numuriem?
32 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Negaidīti notikusi Lukašenko inaugurācijas ceremonija
33 minūtes