Publicitātes foto

Ko darītu trīs musketieri 21. gadsimta Austrumeiropā? Dramaturga Jāņa Baloža versija 0

Sestdien, 2. aprīlī, pirmizrādi Helsinku skatuves mākslas centrā “Madhouse Helsinki” piedzīvos Latvijas un Somijas mākslinieku sadarbībā tapusī izrāde “3 musketieri. Uz austrumiem no Vīnes”, LA.lv uzzināja Ģertrūdes ielas teātrī.

Reklāma
Reklāma
Kāpēc ar gadiem pieaug svars? Kaloriju skaitīšana nepalīdzēs, lūk, kas tev jādara 44
Kokteilis
15 saderīgākie zodiaka zīmju pāri: viņiem ir pa spēkam radīt ideālu ģimeni
VIEGLAIS TESTS. Ja nevari atbildēt 100% pareizi uz šiem jautājumiem, tad tu neesi pārāk gudrs
Lasīt citas ziņas

Latvijas puses radošā komanda – režisors Valters Sīlis, dramaturgs Jānis Balodis, māksliniece Ieva Kauliņa un operators Dainis Juraga – jau ir devusies uz Helsinkiem, kur aizrit pēdējās izrādes mēģinājumu dienas kopā ar trim somu aktieriem – Karlu Almu, Noru Dadu un Mati Raitu no Klokrikes teātra (Klokricketeatern).

“3 musketieri. Uz austrumiem no Vīnes” sākas ar to, kā trīs franču aristokrāti, musketieri no 17. gadsimta sākuma, pēkšņi attopas kādā Vīnes pievārtē. Atoss, Portoss un Aramiss, devušies gulēt vēl 17. gadsimta Francijā, pamostas 21. gadsimta Vīnē šodien. Mēģinot atrast zirgus, kas viņus aizvestu atpakaļ uz Franciju, viņi sastop cilvēkus, kas tiem piedāvā doties kaut kur ceļā ar “vilcienu”, kā viņi to dēvē. Tā kā musketieriem nav iespējas doties atpakaļ, viņi nolemj doties uz priekšu – izpētīt noslēpumaino Eiropas Austrumu teritoriju un darīt to, ko vislabāk prot – cīnīties. Jautājums tikai, par ko un kā dēļ?

CITI ŠOBRĪD LASA

Izrādei dots apakšvirsraksts “mockumentary musical” – mokumentārais mūzikls, jo būtiska loma tajā tiks atvēlēta dokumentālam video materiālam, kuru radošā komanda ieguva savā ceļojumā pa Centrālaustrumeiropu 2015. gada oktobrī.

Izrāde tikusi veidota gan Helsinkos, gan Rīgā. Darba Latvijas pirmizrāde notiks 2016. gada 11. maijā Ģertrūdes ielas teātrī, tuvākās izrādes pēc tam: 12., 13. un 14. maijā plkst. 19.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.