Komentārs par apgalvojumiem, ko Armēnijas premjerministrs Nikols Pašinjans pauda savā runā 15. februāra valdības sēdē 2

Armēnijas premjerministra Nikola Pašinjana 15. februāra valdības sēdē izteiktie nepamatotie apgalvojumi ir paredzēti, lai apzināti uzjundītu spriedzi reģionā.

Reklāma
Reklāma
Veselam
11 drošas pazīmes, ka ar jūsu veselību viss ir kārtībā
VIDEO. “Kaut ko tādu dzīvē nebiju redzējusi!” Kristīne netālu no Valmieras vakarā sastapusies ar veselu “zoodārzu” 8
RAKSTA REDAKTORS
“Absolūti vējā izmesta nauda!” Apmeklētāji sūkstās par Rīgas zooloģiskā dārza biļešu cenām
Lasīt citas ziņas

Pirmkārt un galvenokārt, atsaukšanās uz Azerbaidžānas rīcību, kas tika veikta, reaģējot uz viena mūsu karavīra ievainojumu, kā agresijas aktu ir faktu viltošana. Ir zināms, ka gandrīz piecus mēnešus valdošo stabilitāti sabojāja Armēnijas provokācijas 12. februārī, un Armēnija par to ir atbildīga. Vienlaikus būtu lietderīgi noskaidrot, kāpēc Armēnijas Aizsardzības ministrija līdz šim nav izpildījusi savu apņemšanos saistībā ar azerbaidžāņu karavīra ievainojuma izmeklēšanu, kā arī uz kāda pamata Armēnijas robežposteņu algotņi no dažādām militārām grupām tika pakļauti Armēnijas Aizsardzības ministrijai.

Atsaucoties uz Azerbaidžānas anklāvu un eksklāvu ciematu jautājumu, kārtējais Armēnijas premjerministra apgalvojums, ka Azerbaidžāna okupējusi 31 ciema teritorijas, ir daļa no politiskām manipulācijām. Atgādinām premjerministram, kurš savos iepriekšējos izteikumos norādīja, ka šādi ciemati ir 32, ka Armēnijai pirmām kārtām ir pienākums atdot 8 Azerbaidžānas ciemus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Būtu lietderīgi iegūt skaidrojumu, kāpēc Armēnija, kas atsaucas uz teritoriālo integritāti un delimitācijas veikšanu, pamatojoties uz 1991. gada robežām un Alma-Ata deklarāciju, pēdējo 35 gadu laikā nav ievērojusi šīs kartes un līgumus, ir atteikusies pieņemt padomju kartēs atspoguļotās robežas un ir okupējusi Azerbaidžānas teritorijas.

Vēlamies atgādināt to premjerministram, kurš apgalvo, ka Armēnija atbalsta visu savu kaimiņvalstu teritoriālo vienotību, pašreizējās pretenzijas pret Azerbaidžānas teritoriālo vienotību Armēnijas konstitūcijā, spēkā esošajos likumdošanas aktos, oficiālajās vēstulēs, paziņojumos un starptautiskajās organizācijās izplatītajos dokumentos un tiesās.

Ja Armēnija ir patiesi ieinteresēta miera procesā, šai valstij būtu jāatsakās no savām pretenzijām pret Azerbaidžānas teritoriālo integritāti un suverenitāti.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.