Ekonomika
Bizness

Krievijā bāzētā takšu platforma “Yandex.Taxi” paziņo par ieiešanu Somijā0


“Yandex.Taxi” Somijas tirgū ar zīmolu “Yango”.
“Yandex.Taxi” Somijas tirgū ar zīmolu “Yango”.
Foto: Bruno Puolakainen

Krievijā bāzētā taksometru izsaukšanas platforma “Yandex.Taxi” sākusi darbību Somijas galvaspilsētā Helsinkos, kurā platforma darbosies ar nosaukumu “Yango”, portāls “LA.lv” uzzināja kompānijā “Yandex”.

Pirms mēneša Abdjanā (Kotdivuārā) “Yango” tika palaists testa režīmā.

Mobīlā aplikācija “Yango” ir pieejama Somijas iedzīvotājiem “Google Play” vai “App Store” aplikāciju vietnēs, šī aplikācija ir somu, latviešu, krievu, angļu un citās valodās.

Tūristiem no Latvijas, kuriem jau ir “Yandex.Taxi” aplikācija, braucienu rezervācijas Helsinkos var veikt caur jau esošo aplikāciju – nav nepieciešams ielādēt jaunu aplikāciju.

Tāpat kā “Yandex.Taxi”, arī “Yango” izmanto pašu “Yandex” kartogrāfiskās tehnoloģijas – kartes, maršrutēšanu, navigāciju – kā arī viedo pasūtījumu izplatīšanas sistēmu.

Tas dod iespēju vairākkārtīgi samazināt to laiku, ko autovadītājs tērē dīkstāvēs, meklējot jaunus pasažierus, braucot uz nākamo pasūtījumu, vedot pasažierus garākos maršrutos vai stāvot sastrēgumos.

Tādēļ braucienu cenas bieži vien ir izdevīgākas, un attiecīgi vadītāju komisijas maksa par pakalpojumu ir vairākas reizes zemāka nekā pie citiem pakalpojumu sniedzējiem.

Brauciena izmaksas ar “Yango” aplikāciju Helsinkos sākas no 3 eiro, tas ietver vienu kilometru un trīs minūtes ceļā. Pēc tam – pilsētā ne vairāk kā 1,20 eiro par kilometru un 0,15 eiro par minūti ceļā (sastrēgumu stundās – 0,45 eiro).

Piemēram, klienti var nokļūt no termināla “Olympia” uz slaveno klinšu baznīcu par 6,50 eiro, no lidostas līdz pilsētas centram – par aptuveni 29 eiro.

Pasūtot braucienu, aplikācija aprēķina precīzu cenu, ņemot vērā tā brīža satiksmes situāciju, un cena nemainīsies, pat ja vadītājs iekļūs sastrēgumā vai nolems to apbraukt. Norēķināties par braucienu ar Yango starpniecību var ar aplikācijā pievienotu bankas karti vai arī skaidrā naudā.

Tāpat kā citās valstīs, “Yango” nepieder automašīnas un nav noalgoti autovadītāji. Somijā aplikācija darbojas gan ar partneru kompānijām, gan arī pa tiešo ar autovadītājiem – individuāliem komersantiem, kuriem ir licence taksometra pakalpojumu sniegšanai.

Saistītie raksti

Helsinkos jau ir atvērts “Yango” autovadītāju centrs, kur viņi var izveidot savienojumu ar pakalpojumu, iemācīties strādāt ar aplikāciju, nokārtot testus un saņemt atbildes uz sev interesējošiem jautājumiem.

“Yandex.Taxi” un “Yango” pakalpojumi pieejami 14 valstīs, tai skaitā Latvijā, Lietuvā un Igaunijā. Rīgā “Yandex.Taxi” tika palaists 2018. gada martā un jau pirmajā tā darbības mēnesī šo pakalpojumu izmantoja aptuveni 50 tūkstoši cilvēku.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

AO
Andris Ozoliņš
Dabā
“Vilks kļūtu zaļš aiz skaudības.” Krišjānis Lielupes krastā uzbūvējis salmu māju tikai no vietējiem materiāliem
5 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Latvijā novērots jūlijam netipisks cenu pieaugums. Kas to ietekmēja?
4 stundas
IJ
Ieva Janelsiņa
Kultūra
Jaunā teātra sezona ir klāt. Ar kādām prasībām tagad jārēķinās skatītājiem?
Speciālreportāža 9 stundas
AO
Andris Ozoliņš
Praktiski
Jauna ceļa uzsākšana, protams, rada mazu diskomfortu: atzīst latviešu māksliniece, kas rada kleitas kā gleznas
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Jaunieši Vecmīlgrāvī “izklaidējas”, izraisot avārijas, un pārraida tās interneta tiešraidē
1 stunda