Krievijā bērnus māca tēvzemi mīlēt jau no bērna kājas. Visaptveroša propagandas mašinērija pat uz sulas paciņām 22

Daudzās Krievijas skolās un bērnudārzos notiek tā sauktā vizuālā propaganda jeb programma “Atbalsts speciālajai operācijai Ukrainā”. Bērni spiesti rakstīt vēstules frontei un piedalīties daudzās citās propagandas aktivitātēs. Lielākā daļa vecāku un skolotāju to uzskata par pašsaprotamu, raksta kaimiņvalsts mediji.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
TV24
“Kāpēc Zelenskis to lietu izspēlēja?” Rajevu pārsteidzis paziņojums par Ukrainā sagatavotajām 14 jaunām armijas brigādēm
Viedoklis
Armands Puče par aktuālo politikā: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību
Lasīt citas ziņas

Bērnudārzi un skolas visā Krievijā masveidā sociālajos tīklos publicē ierakstus par dažādām aktivitātēm, kas māca mīlēt tēvzemi un būt tai uzticīgam. Fotogrāfijās bērni redzami sarindoti burta Z formā, uz bērnudārzu logiem ir plakāti kopā ar Georga lentītēm, uz skolu fasādēm izkērti Georga lentes krāsā Z burti. Interesanti, ka daudzās vēstulēs pat burti un formatējums ir kā no šablona: Georga lentes zīmējums, neļķe vai Krievijas karogs, un, protams, visur liels latīņu burts “Z”.

Skolās skolēni dziedāšanas stundās apgūst patriotiskas dziesmas ar jaunām ģeogrāfiskām robežām: “no Doņeckas līdz Kremlim, no Luhanskas līdz Kremlim, no Aļaskas līdz Kremlim – tā ir mana Dzimtene.” Sporta stundās lielākiem bērniem skolās māca izturību un cīņas sparu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Krievu skolās savukārt notiek politinformācijas stundas bērniem, bet universitātes pulcē pilnas auditorijas ar studentiem Putina un tā dēvētās “speciālās operācijas” atbalstam.

Skolas darbiniekiem tiek pasniegti lekciju cikli, kuros runā par “atbalstu prezidenta rīcībai”: kādi tēmturi jālieto publikācijās, kā darboties sociālajos tīklos, kādu informāciju pasniegt bērniem u.tml.

Ekrānšāviņš.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.