Ekrānuzņēmums no video

Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis 221

Krievijas politologs Sergejs Mihejevs ierosinājis Krievijai pārņemt trīs ASV štatus un divas NATO dalībvalstis, raksta Metro.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Izvēlies ātri! Ko neapzināti švīkājumi atklāj par tavu iekšējo pasauli?
“Tu padarīji mana desmitgadīgā dēla dienu neaizmirstamu!” Ādažos kāds svešinieks no sirds iepriecinājis zēnu, kurš nupat nopircis makšķeri 27
TV24
Slaidiņš: Krievijas bijušais pulkvedis, kurš uzsāka karu Ukrainā, kolonijā strādās par šuvēju
Lasīt citas ziņas

Tādu ierosinājumi viņš izteica, uzstājoties Krievijas valsts televīzijā.

“Es vēlos Krievijas impēriju ar Aļasku, Havaju salām, Kaliforniju, Somiju un Poliju. Lai gan Polija un Somija ir tik smirdīgas, ka, godīgi sakot, es neesmu pārliecināts. Mēs tās iztīrīsim,” viņš teica.

CITI ŠOBRĪD LASA

Raidījuma vadītājs gan centās nogludināt politologa teikto, piebilstot, ka “viena lieta ir vēlmes, bet cita – reālā politika”.

Šī nav pirmā reize, kad Krievija draud pārņemt ASV štatus un citas valstis – 2022. gadā augsta ranga parlamentārietis Vjačeslavs Volodins draudēja, ka Krievija varētu atgriezt atpakaļ Aļasku.

“Pieklājība nav vājums. Mums vienmēr ir ar ko atbildēt. Lai Amerika vienmēr atceras, ka ir daļa no tās teritorijas… Aļaska. Kad viņi sāks mēģināt atbrīvoties no mūsu resursiem ārzemēs, lai viņi, pirms to dara, padomā, ka arī mums ir, ko atgūt,” viņš teica.

1867. gadā ASV iegādājās Aļasku no cara Aleksandra II par 7,2 miljoniem ASV dolāru.

Krievija ir atbalstījusi arī neatkarības kustības Katalonijā, Skotijā un Serbijas Republikā, kas vēlas atdalīties no Bosnijas.

Ar draudiem Rietumiem īpaši izceļas bijušais Krievijas prezidents Dmitrijs Medvedevs, kurš regulāri sola uzbrukumus dažādām Eiropa pilsētām. Lai gan ASV Valsts departaments Medvedeva apgalvojumus iepriekš noraidīja kā “standarta Kremļa muļķības”, tie, šķiet, ir daļa no plašākas misijas mazināt Rietumu vienotību.

Kas attiecas uz Somiju un Poliju, tā nav pirmā reize, kad Kremļa runasvīri ir draudējuši šīm NATO valstīm. Tomēr Somija ir vairāk nekā gatava jebkādam konfliktam ar Krieviju – tai ir, piemēram, ir 50 500 bumbu patvertnes avārijas gadījumiem.

Lai gan aukstā kara laikā Krievijas draudi bija aktuālāki, Somija nekad neaizmirsīs Padomju Savienības 1944. gadā sarīkotos sprādzienus Helsinkos.

Reklāma
Reklāma

Kopš iebrukuma Ukrainā arī Polija ir izjutusi draudus no Krievijas puses, un februārī pēc tam, kad Krievija izšāva raķetes Polijas robežas virzienā, tā bija spiesta pacelt gaisā savus iznīcinātājus.

Kad intervijā Putinam jautāja, vai viņš spēj iedomāties scenāriju, kad viņš varētu nolemt iebrukt Polijā, viņš atbildēja, ka ir tikai viens: “Tikai vienā gadījumā, ja Polija uzbruktu Krievijai.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.