Aleksejs Navaļņijs

Krievija izdod cietumā nomērdētā Alekseja Navaļnija sievas aizturēšanas orderi 70

Krievija otrdien izdevusi cietumā nomērdētā opozīcijas līdera Alekseja Navaļnaja atraitnes Jūlijas aizturēšanai.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Nosaukti 8 pārtikas produkti, kuru patēriņš jāierobežo, kļūstot vecākam 32
Viedoklis
Armands Puče: Evika Siliņa ir ar pautiem, Jānis Citskovskis – žmogs, bet Krišjānis Kariņš – princese, kas neuzņemas atbildību 82
Masveida represijas Krievijā. Paraugprāvas atgādina Staļina laikus
Lasīt citas ziņas

Tiesa apmierināja izmeklētāju prasību aizmuguriski piemērot Jūlijai Navaļnajai, kas apsūdzēta par dalību “ekstrēmistiskā organizācijā”, apcietinājumu uz diviem mēnešiem.

Navaļnija ir solījusi turpināt nobendētā vīra cīņu pret diktatora Vladimira Putina režīmu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Paziņojumā, kurā komentēts orderis viņas aizturēšanai, Navaļnaja atkārtoti norādījusi, ka Putins ir slepkava un noziedznieks un ka viņa vieta ir cietumā.

Navaļnijs tika aizturēts 2021.gada janvārī, atgriežoties no Vācijas, kur viņš ārstējās pēc Krievijas Federālā drošības dienesta (FSB) aģentu organizētā noindēšanas mēģinājuma.

Tā paša gada februārī Navaļnijam tika piespriests divarpus gadu ilgs cietumsods par viņam 2014.gadā piespriestā nosacītā cietumsoda noteikumu šķietamu pārkāpšanu, ārstējoties Vācijā. Nākamā gada martā viņam piesprieda vēl deviņus gadus ieslodzījumā par “krāpšanu” un “necieņu pret tiesu”, bet 2023.gada augustā – 19 gadu cietumsodu par “ekstrēmismu”.

Navaļnijs decembra beigās tika pārvests uz īpašā režīma koloniju, kas 1960.gados tika uzcelta bijušās Gulaga nometnes vietā. Tur 16.februārī neskaidros apstākļos viņš mira.

Opozīcija, kā arī starptautiskā sabiedrība uzskata, ka totalitārais režīms viņu ir noslepkavojis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.