Arhīva foto. Kriminālpolicijai šogad ir iegādāti jauni netrafaretie motocikli, taču netiek atklāts, kuras kriminālpolicijas struktūrvienības motociklus izmanto.
Arhīva foto. Kriminālpolicijai šogad ir iegādāti jauni netrafaretie motocikli, taču netiek atklāts, kuras kriminālpolicijas struktūrvienības motociklus izmanto.
Foto – LETA/Edijs Pālēns

Kriminālpolicija ar jaunajiem “slepenajiem” motocikliem vaktēs arī satiksmi 0

Kriminālpolicija ar iegādātajiem netrafaretajiem motocikliem varēs kontrolēt arī Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanu.

Reklāma
Reklāma
Veselam
5 populāri pārtikas produkti izraisa atmiņas zudumu – to iedarbība novērota jau īstermiņā 20
Kokteilis
FOTO. No politiķiem par aktieriem: mākslīgais intelekts nosaucis 5 latviešu politiķus, kuri uz skatuves justos kā zivis ūdenī
Kokteilis
“Tāds mīlestības putekļu mākonis mūs ir apņēmis…” Sējānu pāris dalās laimē, atgriežoties mājās ar jaundzimušo meitiņu
Lasīt citas ziņas

Valsts policijā (VP) šorīt apstiprināja, ka kriminālpolicijas vajadzībām ir iegādājusies netrafaretus motociklus. Netiek gan atklāts, kādu tieši kriminālpolicijas funkciju pildīšanai motocikli sagādāti, kad tie nopirkti, un cik šādu spēkratu ir likumsargu rīcībā. Tāpat netiek atklāts, kuras kriminālpolicijas struktūrvienības motociklus izmanto.

VP gan vēlāk apstiprināja, ka šo kriminālpolicijai piešķirto netrafareto motociklu galvenais uzdevums nav satiksmes kontrole, taču nepieciešamības gadījumā atsevišķās situācijās policisti var izmantot šos motociklus satiksmes kontrolei, piemēram, lai apturētu automašīnu. Motocikli ir netrafareti, taču uz tiem izvietoti gaismas signāli. Likums dod policijai tiesības iepirkt un izmantot šādus motociklus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau ziņots, ka VP rīcībā ir trafareti motocikli, taču tos izmanto Ceļu policija. VP apstiprināja, ka kopš pagājušā gada augusta procesā ir iepirkums trafaretu motociklu iegādei ceļu policijas vajadzībām.

Iepirkumu uzraudzības biroja mājaslapā pieejamā informācija liecina, ka līgums par motociklu piegādi Valsts policijas vajadzībām slēgts ar uzņēmumu “KS14”. Kopējā līgumcena ir 265 966 eiro. “Firmas.lv” informācija liecina, ka šis uzņēmums pieder bijušajam motokrosa čempionam Kristeram Serģim. “KS14” ir “Yamaha” autorizētais dīleris.

Tāpat pagājušā gada augustā pieņemts lēmums slēgt līgumu ar uzņēmumu “Inchcape Motors Latvia” par 49 043 eiro par motociklu un motociklistu ekipējuma iegādi Valsts policijas vajadzībām.

Abos iepirkumos gan nav izskaidrots, vai iepirkti netrafareti vai trafareti motocikli.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.