“Lai arī cik mēs būtu digitāli, kaut kas mums ir jāēd!” Politologs Krūmiņš skaidro, kāpēc lauksaimniecība joprojām ir stratēģiski svarīga nozare 15

“Lai arī mēs esam digitāli, mums daudz citas lietas un rūpniecība, bet lauksaimniecība joprojām ir ļoti statēģiska nozare. Tas ir gan valstī, gan tādā valstu kopienā kā Eiropas Savienība, atsevišķās citās vietās, jo arī lai cik mēs būtu digitāli, kaut kas mums ir jāēd,” tā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja politologs un Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks Gatis Krūmiņš, diskutējot par lauksaimniecības situāciju un aktualitātēm Latvijā.

Reklāma
Reklāma
Bundesvēra ģenerālinspektors brīdina par draudiem: “Krievijas armija orientējas Rietumu virzienā”
Veselam
Austrumu slimnīcā ar NBS helikopteru nogādāta gados jauna paciente kritiskā stāvoklī 29
TV24
“Ko viņi darīs pirmos mēnešus? Viņi dropēs!” Rajevs skeptiski vērtē Krievijas demobilizācijas plānu
Lasīt citas ziņas

“Mēs tagad redzam arī pēdējo gadu pieredzi, ka ne vienmēr tu to pārtiku vari no citurienes atvest. Šodien skatāmies – tas pats ar graudiem. Valstis vienu brīdi paļāvās un bija arī tādas teorijas: priekš kam, citur var saražot lētāk un tā lauksaimniecība jau neatmaksājas! Un tu vari vairāk nopelnīt ar rūpniecību, ar informācijas tehnoloģijām, bet tā ir stratēģiski svarīga nozare. Jo, ja tev nojūk kaut kādas piegādes, tad tu tomēr valstī spēsi kaut ko savu saražot – un tas ir svarīgi,” tā uzsvēra Krūmiņš.

Tāpēc atbalsts lauksaimniecībai ir “gadu simteņiem” ilgi – pabalsti, piebilda Vidzemes Augstskolas vadošais pētnieks. Un tie ir ne tikai pabalsti, bet arī daudzas citas lietas kā, piemēram, kultūrvēsturiskais mantojums, cilvēki, kas dzīvo laukos un tradicionālās nozares, kas raksturīgas laukiem un lauksaimniecības nozarei.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Mēs jau arī visi sakām: mums ir senči laukos, īpaši latviešiem, ja mēs patinam to filmu atpakaļ pa simts gadiem, faktiski mēs visi, kas arī sevi uzskatām par pilsētniekiem, mēs gandrīz visi nākam no tiem laukiem. Tā kā visas tās dimensijas ir gana daudzas! Un tas atbalsts lauksaimniecībai ir īpaši svarīgs tādās situācijās, ja mēs paskatāmies, kad nonākam nevienlīdzīgas konkurences apstākļos. Un tagad mēs esam nonākuši Eiropas Savienībā, un klimats mums ir tāds, kāds ir. Ir valstis, kur ir auglīgāka zeme, kur ir siltāks, kur var saražot vairāk, tāpēc atbalsts lauksaimniecībai kā tāds Latvijā ir svarīgs, un mēs nevaram teikt, ka mums zemnieki ir slinkāki, nemāk kaut ko izaudzēt, vai mums govis ir sliktas vai zeme, bet vienkārši tā ir, ka uz planētas zemes klimats ir dažāds, mēs nevaram nodrošināt pa tādām pašām cenām, kā ir visās citās Eiropas teritorijās,” tā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” komentēja Krūmiņš, skaidrojot, kāpēc arvien ir būtiski atbalstīt Latvijas lauksaimniecību un zemniekus.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.