Ekonomika
Darbs un nauda

Latvijā apdrošināšanas prēmijas visvairāk parakstītas veselības apdrošināšanā, ziņo BTA0

Foto: Karīna Miezāja

Apdrošināšanas akciju sabiedrības “BTA Baltic Insurance Company” (BTA) bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Baltijas valstīs šī gada deviņos mēnešos audzis par 30,8%, savukārt peļņa pirms nodokļu nomaksas sasniegta 7,3 miljonu eiro apmērā, portāls “LA.lv” noskaidroja uzņēmumā.

Straujākā izaugsme joprojām vērojama Latvijas apdrošināšanas tirgū – BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms pirmajos deviņos mēnešos bija par 43,7% lielāks nekā 2017.gada deviņu mēnešu griezumā. BTA Latvijā, salīdzinot ar 2017.gadu to pašu periodu, palielinājis peļņu, sasniedzot 2,9 miljonus eiro.

BTA Latvijā bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms šī gada deviņos mēnešos sasniedza 59,1 miljonu eiro, kas ir par 18 miljoniem eiro vairāk nekā 2017.gadā.

Izteikts BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoma pieaugums +43,7% vērojams Latvijā, tā rezultātā, BTA turpina noturēt stabilas pozīcijas kā vadošais apdrošinātājs kopējā Baltijas tirgū, kur kopējais bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms sasniedz 156,6 miljonus eiro (+30,8%).

Savukārt Lietuvā BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms pieauga par 24,2%, bet Igaunijā – par 23,6%.

BTA peļņa šī gada deviņos mēnešos, salīdzinājumā ar pērnā gada to pašu periodu, augusi par 1,4 miljoniem eiro. BTA Latvijā strādājis ar 2,9 miljonu eiro peļņu, kamēr Lietuvā peļņa šajā pašā periodā sasniedza 7 miljonus eiro.

Lai arī BTA Latvijas un Lietuvas apdrošināšanas finanšu rādītāji iezīmējas ar plus zīmi, Igaunijā šogad deviņos mēnešos piedzīvoti zaudējumi 2,6 miljonu eiro apmērā, kas skaidrojami ar vairākām būtiskām izmaksām īpašuma apdrošināšanas un dzelzceļa transportlīdzekļu apdrošināšanas gadījumos.

BTA Latvijā visvairāk bruto apdrošināšanas prēmijās parakstījusi Veselības apdrošināšanā – 18,5 miljoni eiro (+61,3%), KASKO apdrošināšanā – 12,4 miljoni eiro (+37,4%) un transportlīdzekļu īpašnieku obligātās civiltiesiskās atbildības (OCTA) apdrošināšanā – 12,1 miljoni eiro (+67,2%).

BTA apdrošināšanas atlīdzībās Latvijā šogad pirmajos deviņos mēnešos izmaksājusi 43,3 miljonus eiro, kas ir par 91,3% vairāk nekā 2017.gada atbilstošajā periodā.

Atlīdzībās BTA visvairāk izmaksājusi par OCTA apdrošināšanas gadījumiem – 12,8 miljoni eiro (+134,6%), veselības apdrošināšanā 10,9 miljoni eiro (+56,4%) un KASKO apdrošināšanā 9,1 miljons eiro (+50,1%).

Strauji audzis izmaksāto apdrošināšanas atlīdzību apjoms galvojumu apdrošināšanas veidā. Deviņu mēnešu laikā apdrošināšanas atlīdzībās izmaksāti 3,7 miljoni eiro, kas lielā mērā ir saistīts ar saņemto atlīdzības pieteikumu par nenomaksātajiem nodokļu parādiem pret valsti.

Lietuvā šī gada deviņos mēnešos atlīdzībās BTA izmaksājusi 34,7 miljoni eiro (+24,3%), bet Igaunijā – 10,7 miljoni eiro (+21,6%).

BTA Valdes loceklis Volfgangs Štokmaiers stāsta, ka šī gada deviņos mēnešos BTA bruto parakstīto apdrošināšanas prēmiju apjoms Latvijā sasniedza 59,1 miljonu eiro, kas ir par 43,7% vairāk nekā pērn šajā pašā laika periodā.

Ar šādiem rezultātiem BTA ir viens no straujāk augošajiem apdrošināšanas tirgus spēlētājiem Baltijā.

“Esam veikuši lielu izrāvienu Baltijas apdrošināšanas tirgū, strādājot ar 7,3 miljonu eiro lielu peļņu, kas skaidrojama ar uzņēmuma iekšējo procesu efektivizāciju un digitalizācijas projektu realizēšanu. Domājot par klientu ērtībām, ar vien veicam uzlabojumus BTA Klientu portālā.”

BTA finanšu dati atspoguļo ne tikai lieliskus rezultātus, bet iezīmē pašreizējās apdrošināšanas nozares tendences, atzīmē V. Štokmaiers.

Viņš piebilst, ka straujā izaugsme veselības apdrošināšanas sektorā norāda uz to, ka arvien vairāk uzņēmumu kļūst atbildīgāki un domā par savu darbinieku labklājību un veselību. Kopumā brīvprātīgajos apdrošināšanas veidos vērojams pieaugums, kuru vērtība sasniedz 98 miljonus eiro.

Apdrošināšanas akciju sabiedrība „BTA Baltic Insurance Company” ir viena no vadošajām apdrošināšanas sabiedrībām Baltijā, kas piedāvā plašāko nedzīvības apdrošināšanas pakalpojumu klāstu Latvijā, Lietuvā un Igaunijā.

Saistītie raksti

BTA Baltijā nodarbina vairāk kā 1 000 darbiniekus. BTA lielākais akcionārs ir „Vienna Insurance Group AG” ar 200 gadu ilgu pieredzi apdrošināšanas nozarē. Šajā grupā ietilpst vairāk nekā 50 apdrošināšanas sabiedrības 25 valstīs, un tajā strādā vairāk nekā 25 000 darbinieku.

„Vienna Insurance Group AG” ir izteikts līderis pārstāvētajos tirgos Eiropā ar augstu finansiālās stabilitātes novērtējumu — „Standard & Poor’s” A+ (stable outlook) —, kura akcijas tiek kotētas Vīnes un Prāgas biržā

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LE
LETA
Ekonomika
Levits: “NVA būtu jāstrādā aktīvāk, lai cilvēkiem dotu iespējas pašiem nopelnīt iztiku!” 6
2 dienas
LA
LA.LV
Ekonomika
Rīgas ostā pārvadājumus uzsāk jauna prāmju līnija “Baltic Link” 2
2 dienas
LA
LA.LV
Ekonomika
Skaļi minējumi, kāpēc rudenī daudzi pametīs Latviju 5
2 dienas

Lasītākie

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Bāriņtiesas surogāts? Grib reformēt bērnu aizsardzības sistēmu 1
2 stundas
ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Palielina atbalstu ģimeņu mājoklim. Valsts garantiju varēs saņemt atkārtoti
1 stunda
LA
LA.LV
Veselam
Uga Dumpis: “Nopietnie cilvēki” saka, ka būs vēl kaut kas… 3
17 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Mazgājas autoostā, telefonu lādē lielveikalā! Rīdzinieki kopš Jāņiem bez elektrības 3
13 stundas
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Kad prezidenta neatkarība sāk atgādināt seno anekdoti par Nenotveramo Džo
2 stundas