Foto: Shutterstock

Policija pērn atklājusi 18 marihuānas audzētavas un vairākas narkotiku laboratorijas: situācija ar to radīto postu nav iepriecinoša 42

Pagājušajā gadā Valsts policija (VP) atklājusi 18 marihuānas audzētavas, kas ir par vienu audzētavu vairāk nekā gadu iepriekš, liecina VP apkopotā informācija.

Reklāma
Reklāma
13 pazīmes, kas liecina – tavs partneris ir “toksisks” un zog tavu laimi 9
Ukrainas galvenais izlūks palika dzīvs – detaļas, kā Kijivai izdevās izjaukt “Putina vilku suņa” atentātu pret Budanovu
Kokteilis
Šajos 5 datumos dzimušas īstas kompānijas dvēseles, viņi burtiski izstaro gaismu visur, kur iet
Lasīt citas ziņas

Tāpat pērn atklāta viena fentanila un viena amfetamīna laboratorija.

VP pērn no nelegālās aprites kopumā izņēmusi apreibinošās vielas un prekursorus ar aptuveno vērtību nelegālajā tirgū 5,46 miljoni eiro jeb aptuveni 1,1 miljonu devu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā konfiscēti 182,2 kilogrami izžāvētas marihuānas un 160,3 kilogrami nežāvētas marihuānas, 28,8 kilogrami amfetamīna, 20,5 kilogrami katinoni, 6,9 kilogrami kokaīna.

Pērn reģistrēti 2896 apreibinošo vielu izņemšanas gadījumi, kas ir par 466 reizēm vairāk nekā 2022.gadā. Pērn kopumā reģistrēti 1186 noziedzīgi nodarījumi saistībā ar narkotiskajam vielām, 2022.gadā – 1088, bet 2021.gadā – 1277 šādi noziegumi.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks piektdien žurnālistiem teica, ka situācija ar narkotikām un to radīto postu nav iepriecinoša. Tā nav tikai Latvijas, bet arī pārējās pasaules problēma.

Izmeklēšanas liecina, ka lielā mērā narkotiku biznesa organizatori pārgājuši uz interneta vidi, lai mazinātu saskarsmi starp klientu un tirgotāju. Liela problēma ir sintētiskie opioīdi un arvien biežāk nākas saskarties ar pārdozēšanas gadījumiem, proti, 2023.gadā ir 84 personām konstatēta nāve saistībā ar ar sintētisko opioīdu lietošanu.

Iepriekšējos gados noziedzības apkarošanās liels fokuss bija uz lietotājiem, taču tagad liels uzsvars tiek likts uz izplatītājiem un organizētām grupām, norādīja Ruks.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.