Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā.
Ziemassvētku tirdziņš Doma laukumā.
Foto: LETA

Latvijas iedzīvotāji Ziemassvētku svinībām plāno tērēt 200 eiro, secināts aptaujā 0

Latvijas iedzīvotāji svētku svinēšanai plāno tērēt vidēji 200 eiro, kas ir 17% no mājsaimniecības ikmēneša ienākumiem. Tas ir par 30 eiro vairāk nekā pērn.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Bez smiekliem neiztikt! Prezidentu šodien uzjautrinājis kāds jaunietis, kurš viņu nosaucis neparastā vārdā
TV24
“Notiek cepšanās visaugstākajā temperatūrā.” Slaidiņš par to, ka Kremlis kritis histērijā un draud ar triecieniem
Krievijai negaidīts sitiens zem jostasvietas – laikapstākļi var satracināt tautu 85
Lasīt citas ziņas

Mūsu valstī dzīvojošie joprojām ir gatavi atvēlēt svētku tēriņiem lielāku daļu no saviem ikmēneša ienākumiem nekā kaimiņvalstī Igaunijā, teju visās Ziemeļvalstīs, Nīderlandē un Vācijā aptaujātie cilvēki, liecina šī gada “Ferratum” Ziemassvētku barometra rezultāti.

Starptautiskā “Ferratum” svētku aptauja arī rāda, ka 21% respondentu palielinās savus tēriņus, bet gandrīz 43% mājsaimniecību dāvanai un svinēšanai tērēs tikpat daudz, cik pagājušajos Ziemassvētkos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lielākie tērētāji šogad būs Meksikā, kuras iedzīvotāji šim mērķim ir gatavi atvēlēt 48% no saviem ikmēneša ienākumiem jeb 418 eiro. Nedaudz mazāk jeb 38%, kas ir 341 eiro, šim mērķim plāno tērēt Brazīlijā aptaujātie.

Savukārt otrā skalas galā ir Dānijā (13%), Somijā (11%), Vācijā (10%) un Nīderlandē (10%) dzīvojošie, kuri ir mazākie tērētāji Ziemassvētku periodā.

“Ferratum Bank” koordinators Latvijā Artis Bērziņš norāda, ka, vērtējot 19 dažādu pasaules valstu iedzīvotāju plānoto Ziemassvētku dāvanu tēriņu apjomu, varam secināt, ka Latvija, salīdzinot ar citām Eiropas valstīm, tajā skaitā mūsu kaimiņvalsti Igauniju, svētku dāvanām atvēlēs vairāk līdzekļu.

“Taču, neskatoties uz diezgan lielajiem plānotajiem tēriņiem, mums ir prieks redzēt, ka par vissvarīgāko Ziemassvētku laikā aptaujas dalībnieki uzskata pavadīto laiku kopā ar ģimeni (69%), komentē A. Bērziņš.

Aptauja arī atklāj, ka Latvijas iedzīvotāji zem eglītes vislabāk liktu un atrastu saldumus un delikateses, ko izvēlējušies 13% respondentu. Iedzīvotāji vēlas dāvināt un saņemt arī spēles un rotaļlietas (10%), dāvanu kartes (10%), kā arī apģērbus (8%).

Interesanti, ka gada laikā populārāko dāvanu tops ir strauji mainījies. Pērn nedaudz mazāk nekā ceturtdaļa jeb 18,2% Latvijas iedzīvotāju zem eglītes gribēja likt un atrast kosmētiku.

Savukārt pasaulē kā populārākā lieta, ko cilvēki gribētu dāvināt un saņemt, tika minēti apģērbi. To saraksta priekšgalā ievietoja 16% aptaujas dalībnieku.

Reklāma
Reklāma

Populāras bija arī citas lietas, piemēram, Spānijā (23%), Austrālijā (21%), Bulgārijā (20%), Horvātijā (18%), Somijā (18%), Igaunijā (16%) un Norvēģijā (16%) mītošie lielu daļa Ziemassvētku budžeta tērēs ģimenes sporta aktivitātēm.

Ar “Ferrarum” Ziemassvētku barometra 2018 rezultātiem ir iespējams iepazīties šeit.

“Ferratum” Ziemassvētku barometrā piedalījās vairāk nekā 23 000 mājsaimniecību. Respondenti bija vecumā no 18 līdz 61+ gadiem, un 57% dalībnieku bija sievietes. Vidējie pieejamie neto ienākumi mājsaimniecībām, kas piedalījās, bija no 866 eirolīdz 3861 eiro. Vidējais mājsaimniecības lielums bija 2,9 cilvēki.

Papildus demogrāfiskajiem faktoriem respondentiem tika uzdoti jautājumi par viņu rīcībā esošajiem ikmēneša neto ienākumiem, par to, cik daudz viņi tērē Ziemassvētkiem, par to, kādām aktivitātēm viņi tērēs savu naudu, un par to, vai viņi gatavojas izmantot “Airbnb” vai viesnīcu, ceļojot Ziemassvētku laikā.

Aptaujā tika izmantota katras valsts atbilstošā valūta. Atbildes tika izlīdzinātas, lai atspoguļotu katras valsts attiecīgo pirktspēju. Visi aptaujas respondenti bija anonīmi.

“Ferratum Group” ir starptautiska kompānija, kas izsniedz īstermiņa aizdevumus un patēriņa kredītus internetā, kā arī kredītus maziem un vidējiem uzņēmumiem. Pieteikties aizdevumam un noslēgt aizdevuma līgumu iespējams caur datoru vai mobilo telefonu internetā.

“Ferratum” dibināta 2005. gadā un tās galvenais birojs atrodas Helsinkos, Somijā. Ferratum ir strauji paplašinājusies un šobrīd darbojas 25 valstīs visā Eiropā, Āfrikā, Dienvidamerikā, Ziemeļamerikā un Āzijas un Klusā okeāna reģionā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.