Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzstājas savā ikgadējā preses konferencē Maskavā, Krievijā 2023. gada 14. decembrī.
Krievijas prezidents Vladimirs Putins uzstājas savā ikgadējā preses konferencē Maskavā, Krievijā 2023. gada 14. decembrī.
Foto: REUTERS/SCANPIX

Lielbritānijas izlūkdienesti ziņo par Putina “superieroča” neveiksmi Ukrainā 113

Hiperskaņas raķete “Kinžal”, kuru Krievijas diktators Vladimirs Putins ir pasludinājis par savu “superieroci”, reti sasniedz savus mērķus karā Ukrainā, ziņo britu izlūkdienests.

Reklāma
Reklāma
10 produkti, kas “svilina taukus” un paātrina vielmaiņu
Prezidenta izbrauciens ar riteni pārvērties Daugavā ieslīdējušas jaunietes glābšanas misijā
Kokteilis
FOTO. 5 latviešu slavenības, kuras varētu ieņemt Latvijas prezidenta amatu, ja izvēle būtu mākslīgā intelekta ziņā 72
Lasīt citas ziņas

Ziņojumā teikts, ka dienā, kad Krievijas televīzijā rādīja “Tiešo līniju ar Vladimiru Putinu”, kurā diktators atbild uz iedzīvotāju jautājumiem, Krievija pirmoreiz kopš augusta izmantojusi pret Ukrainu hiperskaņas raķeti “Kinžal”.

Ukrainas vidienē tika palaista vismaz viena raķete, iespējams, ar mērķi trāpīt militāram lidlaukam. Saskaņā ar Ukrainas gaisa spēku ziņoto, Krievija kopumā raidījusi trīs raķetes “Kinžal”. Vienu iznīcināja pretgaisa raķešu vienība Kijevas reģionā. Ukrainas bruņotie spēki neprecizēja, kas noticis ar pārējām divām.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Kinžal” ir svarīga loma Krievijas nākotnes militārajā doktrīnā, atgādina britu izlūkdienesti. Šī raķete bija iekļauta sešu veidu “superieroču” sarakstā, par kuru Putins paziņoja jau 2018. gadā.

Ukrainā Krievijas armija “Kinžalu” izmanto izņēmuma gadījumos – lai trāpītu labi aizsargātiem mērķiem ar augstu militāro vērtību.

Tomēr “Kinžal” piedzīvojušas “neviennozīmīgu kaujas debiju”, uzsver izlūkdienests: “Daudzi palaišanas mēģinājumi nesasniedza paredzētos mērķus, savukārt Ukrainai izdevās pārtvert šīs it kā “neuzvaramās” raķetes.”

Oktobrī Lielbritānijas Aizsardzības ministrija jau ziņoja par “Kinžalu” neefektivitāti, norādot, ka raķetes ir izmēģinājumu fāzē un to darbība kaujas apstākļos ir vēl ļoti vēlama.

“Uz papīra šī raķete ir ļoti efektīva, spēj lidot virsskaņas ātrumā un izvairīties no modernām pretgaisa aizsardzības sistēmām, taču, lai realizētu tās potenciālu, Krievijas Federācijai, visticamāk, būs ievērojami tās jāuzlabo,” uzsvēra ministrijā.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.