Pasaulē
Baltija

Lietuvā aizliedz pildīt alkoholu mazā iepakojumā un alu lielās pudelēs0

Foto LETA

Lietuvas Seims ceturtdien pieņēmis lēmumu no 2020.gada novembra aizliegt tirgot stipro alkoholu ļoti maza izmēra iepakojumā, kā arī pildīt alu, kas stiprāks par sešiem grādiem, un dažus citus dzērienus plastmasas tarā, kuras tilpums pārsniedz 0,2 litrus.

Par šādiem grozījumiem Alkohola kontroles likumā, kuru mērķis ir samazināt alkohola patēriņu sabiedrībā, balsojuši 72 Seima deputāti, pret – viens, bet astoņi parlamenta locekļi no balsošanas atturējušies.

Stājoties spēkā šiem grozījumiem, alkoholiskie dzērieni, kas stiprāki par 22 grādiem, Lietuvas veikalos vairs nebūs nopērkami glāzes lieluma tarā vai citā iepakojumā, kas paredzēts tiešai lietošanai.

Kā izteicies Seima Veselības lietu komitejas deputāts Antans Vinkus, šādi “viena malka dzērieni” domāti “abstinences sindroma mazināšanai”.

Vienlaikus Seims aizliedzis Lietuvā tirgot alu, kā arī fermentētos vai alkohola kokteiļu grupām piederošos dzērienus, kas stiprāki par sešiem grādiem, ja tie pildīti plastmasas tarā, kuras tilpums ir lielāks par 0,2 litriem, savukārt ja to stiprums nesasniedz sešus grādus, plastmasas iepakojuma tilpums nedrīkstēs pārsniegt vienu litru.

Minētās prasības tāpat kā pašlaik neattieksies uz šiem dzērieniem, ja tie pildīti stikla, keramikas, koka vai metāla tarā.
Saistītie raksti

Lai gan debatēs izskanējušas bažas, ka šie ierobežojumi kaitēs Lietuvas mazajām alus darītavām, Seima Vides komitejas deputāts Pauļus Saudargs norādījis, ka šīs darītavas nebūt nepilda alu lielajos “bamšļos” un tie Lietuvā tiek ievesti galvenokārt no Baltkrievijas.

Pašlaik Lietuvā plastmasas tarā, kuras tilpums nepārsniedz litru, drīkst pildīt alu, kā arī fermentētos vai alkohola kokteiļu grupām piederošos dzērienus, kas nav stiprāki par 7,5 grādiem, bet stiprāku dzērienu plastmasas taras tilpums nedrīkst pārsniegt 0,5 litrus.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.

Lasītākie

LA
LA.LV
Veselam
“Jā, Covid-19 ir bīstams, bet tas ir pārspīlēts,” uzskata Apinis 38
11 stundas
IF
Imants Frederiks Ozols
Pasaulē
“Tas ir rets notikums!” Otrdien Latvijā ieradīsies Francijas prezidents Makrons kopā ar kundzi Brižitu
5 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
“Uhaņā saražotais draņķis ir izrādījies no aplam izturīga materiāla taisīts.” Egila Līcīša feļetons 2
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
“Kāpēc lai es kaut ko tādu ēstu?” Skolēni izbrāķē savdabīgās brīvpusdienu pārtikas pakas
1 stunda
LA
LA.LV
Pasaulē
Nepamodās no narkozes: zobārsta krēslā nomirst deviņus gadus veca meitenīte 3
9 stundas