Leonīds Pasečņiks
Leonīds Pasečņiks
Foto: REUTERS/SCANPIX/LETA

Luhanskas “republikas” līderis pieļauj referendumu par pievienošanos Krievijai 0

Pievieno LA.LV

Ukrainas austrumos Krievijas izveidotajā Luhanskas “republikā” drīzumā varētu notikt referendums par pievienošanos Krievijai, svētdien pavēstīja marionešu administrācijas nominālais vadītājs Leonīds Pasečņiks.

Aizkuņģa dziedzeris sauc pēc palīdzības: 5 agrīnas pazīmes, kuras nedrīkst ignorēt
Kokteilis
Karjeras lēciens vai atlūgums uz galda? Zodiaka zīmes, kurām šomēnes darbā gaidāmi nemierīgi laiki
Kas to būtu domājis? 9 lietas, kas deviņdesmitajos bija ikdiena, bet tagad kļuvušas par turīgo privilēģiju
Lasīt citas ziņas

“Es uzskatu, ka vistuvākajā laikā republikas teritorijā tiks sarīkots referendums, kurā tauta īstenos savas absolūti konstitucionālās tiesības un izteiks savu viedokli par iestāšanos Krievijas Federācijā. Es kaut kā es esmu pārliecināts, ka tieši tā arī būs,” sacīja Pasečņiks.

Uzreiz pēc tam Krievijas Federācijas padomes Konstitucionālās likumdošanas komitejas priekšsēdētājs Andrejs Kļišass paziņoja, ka abiem Austrumukrainas veidojumiem, ko Kremļa propaganda dēvē par “tautas republikām”, ir tiesības pieņemt lēmumus par iestāšanos Krievijas Federācijā, ja tas nav pretrunā ar to “konstitūcijām”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tiesa gan, Krievijas Valsts domes Neatkarīgo valstu sadraudzības (NVS) lietu komitejas priekšsēdētājs Leonīds Kalašņikovs ir noskaņots mazāk optimistiski.

“Es neuzskatu, ka tas principā būtu mērķtiecīgi, jo vēl nesen republikas bija Ukrainas sastāvā, kaut arī pēc Minskas vienošanos nosacījumiem, bet tā – skriešus vien…”, viņš sacīja ziņu aģentūrai “Interfax”.

Pievieno LA.LV
SAISTĪTIE RAKSTI