Foto: AP/SCANPIX
Foto: AP/SCANPIX
Krievijas prezidents Vladimirs Putins.

“Manabalss.lv” sāk vākt parakstus par aicinājumu neatzīt Krievijas diktatora Putina pārvēlēšanu 96

Platformā “Manabalss.lv” sākta parakstu vākšana par aicinājumu neatzīt Krievijas diktatora Vladimira Putina pārvēlēšanu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Auns – Minhene, Lauva – Parīze: kuru Eiropas pilsētu vajadzētu apmeklēt tavai zodiaka zīmei 12
Krievijas Federācijā beidzas padomju tehnikas krājumi. Putinam ir kāds neticams plāns 133
Kokteilis
FOTO. Daži no viņiem pat neprecēti! Šī gada 10 iekārojamākie Latvijas vīrieši MI skatījumā 52
Lasīt citas ziņas

Iniciatīvu iesniegusi biedrība “Krievu balss Latvijai”, kuras pārstāvji norāda, ka Putina pārvēlēšana uz piekto prezidenta termiņu pēc savas būtības nav tiesiskumā balstītas, leģitīmas un atklātas vēlēšanas, un šī procedūra pārkāpj arī starptautiskās tiesības un Latvijas nostāju.

Biedrības pārstāvji argumentē, ka elektorālā procedūra notiek tostarp Krievijas okupētajās un anektētajās Ukrainas teritorijās, balsošanā iesaistot šajā teritorijā dzīvojošos Ukrainas pilsoņus, politisko sistēmu, plašsaziņas līdzekļus un sabiedrisko dzīvi Krievijā pilnībā kontrolē represīvais totalitārais režīms, bet reālie oponenti netika pielaisti, ir nogalināti vai atrodas ieslodzījumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tā kā “visas pēdējo desmitgažu elektorālās procedūras Krievijā tika masveidā falsificētas, noskaidrot Krievijas pilsoņu reālo viedokli šādi nav iespējams”, uzskata biedrībā.

“Vladimirs Putins un viņa režīms ir noziedzīgs. Viņa leģitimizācija nav pieļaujama. Tāpēc mēs aicinām neatzīt gan šo vēlēšanu rezultātus, gan Vladimiru Putinu kā leģitīmu Krievijas Federācijas prezidentu,” uzsver biedrības pārstāvji.

Iniciatīvas autoru ieskatā ar šo lēmumu Latvija demonstrēs savu uzticību tiesiskas valsts, demokrātijas un brīvības principiem, uzsvērs diktatora Putina režīma nepieņemšanu un savu solidaritāti ar Ukrainu.

Iniciatīvai ir jāiegūst 10 000 parakstu, lai to iesniegtu skatīšanai Saeimā.

Kā ziņots, tā dēvētās vēlēšanas, kas faktiski būs vienīgi izrāde pašreizējā diktatora Putina leģitimitātes kārtējai apliecināšanai, notiks no 15.marta līdz 17.martam. Saskaņā ar neatkarīgo tīmekļa izdevumu “Meduza” un “Vjorstka” ziņām, Kremlis amatpersonām izvirzījis uzdevumu nodrošināt, lai par Putinu būtu nobalsojuši vismaz 80% vēlētāju.

Pat nerēķinoties ar ierastajām manipulācijām ar balsu skaitīšanas rezultātiem un vēlētāju aktivitāti, nav ne mazāko šaubu, ka Putins kārtējo reizi tā dēvētajās vēlēšanās “uzvarēs”, paliekot amatā vismaz līdz 2030.gadam, jo Krievijā jau sen nepastāv nekāda reāla opozīcija un visi vērā ņemamie opozīcijas līderi vai nu bijuši spiesti atstāt valsti vai ielikti cietumā, bet opozīcijas redzamākais politiķis Aleksejs Navaļnijs tika nomērdēts cietumā.

Iniciatīva vietnē “Manabalss.lv” atrodama ŠEIT.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.