Akropole Atēnās, Grieķija.
Akropole Atēnās, Grieķija.
Foto. Scanpix/LETA. Kolāža: LA.lv

“Momentā pametiet naktsmītni, būs 500 eiro sods!” – Atēnās tūristus baida ar blaktīm. Iejaucas pat valsts policija 7

Grieķijas Veselības ministrija lūdz policijas palīdzību pret krāpniekiem, kuri mēģināja aizbiedēt ārvalstu tūristus no vairākiem īstermiņa īres dzīvokļiem Atēnās, izgudrojot blakšu krīzi.

Reklāma
Reklāma
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 69
VIDEO. Putina ministri krīt ārkārtējā kaunā – vienkāršs Ziemeļkorejas ierēdnis viņus padzen no sēdvietām 65
TV24
Kāpēc mums ir tik mazas pensijas? Es neesmu vainīga, ka strādāju krievu laikā! Atbild VSAA 92
Lasīt citas ziņas

Ministrijas paziņojumā teikts, ka plakāti, kas pielīmēti pie daudzdzīvokļu ēkām pilsētas centrā un izraibināti ar viltotiem ministrijas un Atēnu pašvaldības logotipiem, ir “absolūti nepatiesi”, vēsta portāls ABCNews.

Plakāti, kas bija adresēti “cienījamajiem apmeklētājiem” kļūdaini uzrakstītā angļu valodā, apgalvoja, ka veselības aizsardzības iestādes likušas evakuēt vietējās “privātās viesu mājas”, “lai aizsargātu pastāvīgo Grieķijas īrnieku sabiedrības veselību”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Atsaucoties uz neesošu blakšu invāziju, viņi piedraudēja apmeklētājiem ar 500 eiro naudassodu (540 ASV dolāri) naktsmītnes par nepamešanu un pieklājīgi novēlēja patīkamu uzturēšanos Grieķijā.

Veselības ministrija ir informējusi policiju par mānīšanos, “lai tā darītu to, kas nepieciešams. Nevienam nav atļauts terorizēt un dezinformēt sabiedrību.” Grieķijā nav reģistrētas nekādas problēmas ar šiem kukaiņiem, kas nesen izraisīja šausmas Francijā un Dienvidkorejā.

Papildus dzīves dārdzības krīzei Atēnās un citviet Grieķijā ir problēmas ar mājokļiem, ko galvenokārt izraisa īstermiņa īres dzīvokļu popularitāte priekš tūristiem.

Tas ir veicinājis ilgtermiņa īres izmaksu pieaugumu pašiem grieķiem, kuri augsto cenu dēļ spiesti dzīvot ārpus Atēnu centra. Arī īpašuma vērtības pieaug, daļēji pateicoties “zelta vīzu” programmai, kas piedāvā dzīvesvietu ārvalstu nekustamā īpašuma investoriem.

Tūrisms ir galvenais Grieķijas ekonomikas virzītājspēks, veidojot piekto daļu no gada IKP, un sagaidāms, ka 2023. gads būs bijis rekordliels ieceļotāju skaits.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.