Muitnieki atrod kravas vilcienā paslēptas 362 400 cigaretes

Muitnieki ar rentgena palīzību atrod kravas vilcienā paslēptas 362 400 cigaretes 8


Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas pārvaldes amatpersonas, veicot kravas vilcienu kontroli uz Latvijas robežas ar Baltkrieviju, novērsa cigarešu kontrabandu ievērojamā apmērā. Kopumā 362 400 cigaretes jeb 18 120 paciņas cigarešu bija paslēptas vagonos ar rapšu eļļas kravu, ziņo VID.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
No A līdz Ž – ko par tavu personību atklāj tava vārda sākumburts? 16
Lietotas automašīnas, kuras nevajadzētu iegādāties: eksperts norāda uz trim neuzticamiem modeļiem 34
Kokteilis
6 lietas, pēc kurām vīrieši klusībā alkst gultā, bet nevēlas to atzīt
Lasīt citas ziņas

Vakar, 14. jūnijā, Indras muitas kontroles punkta amatpersonas ar kravu kontroles rentgena iekārtu pārbaudīja vilcienu, kas iebrauca Latvijā no Baltkrievijas. Analizējot skenējumu attēlus, muitas amatpersonām radās aizdomas par nedeklarētas preces atrašanos vairākos vagonos ar rapšu eļļas kravu.

Vilciens tika novirzīts uz Daugavpils preču staciju, kur šonakt muitas amatpersonas veica padziļināto kontroli. Tās laikā muitnieki konstatēja, ka konteineros paslēpti iepakojumi ar cigaretēm. Tajos atradās 7000 paciņas cigarešu (140 000 cigaretes) “NZ”, “Minsk” un “Queen” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Līdzīgu pārkāpumu Indras muitas kontroles punkta darbinieki atklāja arī 12. jūnijā. Daugavpils preču stacijā veicot padziļināto kontroli, muitas amatpersonas konstatēja, ka vagonos ar rapšu eļļas kravu paslēpti kopā 44 iepakojumi ar cigaretēm. Kontroles rezultātā tika izņemtas 11 120 paciņas cigarešu (222 400 cigaretes) “NZ”, “Minsk” un “Queen” ar Baltkrievijas Republikas akcīzes nodokļa markām.

Valsts budžetā nesamaksātā nodokļu summa par šādu daudzumu cigarešu ir gandrīz 73 000 eiro.

Muitas kontroles laikā konstatējot noziedzīga nodarījuma pazīmes, lietu materiāli nodoti VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldei lēmumu pieņemšanai par kriminālprocesa uzsākšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.