Scanpix/LETA

Neviens pat nepamanīs, ja 7000 zinātnieku streikos. Viņi paņems koferīti un klusi aizbrauks, skaudrs ir Kalviņš 62

Valsts budžets ir pieņemts, vienmēr var runāt par to, kādas ir algas un atalgojums, un novērtējums skolotājiem, bet lielākās runas parasti ir tieši par skolotājiem skolās, kur mācās bērni. Ja runā par zinātni, zinātnieki neplāno streikot? Šādu jautājumu TV24 raidījums “Uz līnijas” uzdeva Ivaram Kalviņam, akadēmiķim un LZA prezidentam.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
“Taksists nolēma kļūt par ballītes kulmināciju” – pašā Rīgas centrā kāda vecmeitu ballīte noslēgusies ar taksista Vjačeslava perversu uzvedību 30
Kokteilis
FOTO. Mākslīgais intelekts nosauc 10 pasaules pievilcīgākos vīriešus. Starp tiem – pretrunīgi vērtēts Latvijas politiķis 107
Lasīt citas ziņas

Neviens jau īsti nepamanīs, ka 7000 zinātnieku sāks streikot, tas neko arī īpaši neizmainīs. Ja skolotājs streiko, tad uzreiz ļoti būtiski cieš ekonomika, jo nav kur likt skolniekus, kuriem jāiet skolā, vecākiem jāpaliek mājās. Zinātnieki.. nu jā, pastreikos un pāries, situācijas skaudrumu ilustrē Kalviņš.

Vai zinātnieki varētu pastreikot, varbūt, bet, Kaliņš domā, ka zinātnieki to nedarīs, – jo, ja zinātne te nav vajadzīga, tad zinātnieks paņem koferīti un aizbrauc uz citu valsti, kur labi maksā, kur karjeru nodrošina. Šobrīd tā ir jau ļoti būtiska tendence, – labākie aizbrauc.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Redziet, ja zinātniekam nav pastāvīga darba līguma, kas ir jebkurā citā valsts iestādē, arī skolotājam ir pastāvīgais darbs, bet zinātnieks tiek pieņemts darbā uz projekta laiku. Projekts beidzas un viss,” tā sistēmu skaidro akadēmiķis.

Viņš norāda, ja ir bijis izsludināts jauns iepirkums un konkurss un ja ir vinnēts konkurss, tad var turpināt strādāt. “Ja nav, nu tad jāiet prom.”

Kāda ir cerība un ticība tam, ka šādi projekti tiks apstiprināti, Kalviņš atzīst, ka no pieteikto projektu skaita tikai 10-12% var dabūt finansējumu. “Kurš to grib darīt šādā situācijā?!”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.