Kultūra
Māksla

Otrā Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle atlikta; izziņos citādāka formāta izstādes detaļas0

Publicitātes foto

Otrā Rīgas Starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) atlikta, tomēr tuvākajā laikā izziņos citādāka formāta izstādes detaļas, aģentūru LETA informēja RIBOCA komandas pārstāve Laura Adamoviča.

Lēmums atlikt laikmetīgās mākslas biennāles norisi ir saistīts ar šībrīža globālajiem draudiem sabiedrības veselībai, kā arī ievērojot valsts, starptautisko un veselības institūciju ieteikumus un noteiktos ierobežojumus, skaidroja Adamoviča.

Biennāle un tās kuratoru komanda galvenās kuratores Rebekas Lamaršas-Vadelas vadībā patlaban apsver dažādas iespējas, kā skatītāji varētu ļauties mākslas pārdzīvojumam, pieredzot un iepazīstot 48 biennāles dalībnieku darbus un idejas.

Sīkāka informācija par RIBOCA2 jauno formātu tiks izziņota drīzumā, pavēstīja Adamoviča, norādot, ka kopumā biennāle turpinās atbalstīt iesākto vai procesā esošo jaundarbu realizēšanu, tikai nepieciešamības gadījumos piedāvājot citus radošus risinājumus.

Rīgas Biennāles fonda dibinātāja Agnija Mirgorodska uzsvēra, ka komandas, mākslinieku, sadarbības partneru un apmeklētāju veselība un drošība vienmēr ir bijusi prioritāti, “tāpēc mēs ar smagu sirdi esam spiesti paziņot, ka 2020. gada 14. maijā biennāle savu darbu nesāks”.

“Tomēr, pārfrāzējot RIBOCA2 koncepta formulējumu, mēs turpinām meklēt “alternatīvus veidus, kā spriest un rīkoties kopējās nākotnes labad”, izmantojot šo situāciju kā iespēju “baiļu paralīzi transformēt rīcībspējā un riskus uztvert ar entuziasmu”. Mēs šībrīža sarežģījumos saskatām vēl nebijušu izdevību meklēt jaunu pieeju izstāžu iekārtošanas formātam,” norādīja Mirgorodska.

Kā pavēstīja Adamoviča, biennāles mākslinieciskais koncepts smeļas iedvesmu no Rīgas, Latvijas un Baltijas – reģiona, kas piedzīvojis okupācijas, karus un ekonomikas pārvērtības un kur vēstures gaitā “pasaules gājušas bojā” jau neskaitāmas reizes.

Šie apstākļi izkopuši iedvesmas pilnas izturības un kultūru savijuma tradīcijas, kurās jau izsenis vienkopus saplūdušas un savā starpā saaudušās vienojošas uzskati un uztveres īpatnības.

Atspoguļojot šo globālo skatījumu un meklējot jaunus iesaistīšanās veidus, biennāle pielāgosies jaunajai situācijai un turpinās īstenot savu pamatuzdevumu – veicināt māksliniecisku un kritisku dialogu starp Baltijas reģionu un pārējo pasauli, akcentēja Adamoviča.

Jau ziņots, ka RIBOCA dibināta 2016. gadā un ir viens no apjomīgākajiem laikmetīgās mākslas notikumiem Latvijā un Baltijas valstīs. Tā notiek reizi divos gados, un tās radošā vadība ik reizi tiek uzticēta citam starptautiska mēroga mākslas kuratoram.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.