Kultūra
Literatūra

Pilnā apjomā un brīvā piekļuvē pieejama LNDB periodisko izdevumu krātuve “Periodika.lv”0

Foto – Leta/Ieva Lūka

Līdz 14. aprīlim brīvā piekļuvē ikvienam interesentam pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) periodisko izdevumu krātuve “Periodika.lv”, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Periodisko izdevumu krātuvē apkopoti vairāk nekā 1400 laikrakstu un žurnālu digitālās versijas no 1748. gada līdz mūsdienām.

Līdz šim portāls “Periodika.lv” autortiesību ierobežojumu dēļ pilnā apjomā bija pieejams LNB lasītavās un Latvijas publiskajās bibliotēkās jeb “Gaismas tīklā”, kas ir vienota valsts bibliotēku informācijas sistēmā

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kad lielākā daļa bibliotēku ir slēgtas, tādējādi liedzot iespēju piekļūt, piemēram, studijās un pētniecībā noderīgai informācijai, pieņemts lēmums periodisko izdevumu saturu padarīt brīvi pieejamu.

Tas kļuvis iespējams, pateicoties Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras / Latvijas Autoru apvienības izsniegtajai licencei un Kultūras ministrijas atbalstam.

LNB pievienojusies arī KM informatīvajai kampaņai “#Ēkultūra”, papildus portālam “Periodika.lv” šobrīd piedāvājot attālināti izmantot vēl 11 citas LNDB kolekcijas vietnē “digitalabiblioteka.lv”, kā arī vairāk nekā 20 pilntekstu ārvalstu abonētās datubāzes vietnē “ej.uz/LNB_datubazes”, Nacionālo enciklopēdiju vietnē “enciklopedija.lv”, kā arī lekciju, diskusiju, konferenču, lasījumu un cita veida audio un video saturu LNB sociālajos tīklos.

Ja nav individuālās piekļuves tiešsaistes datubāzēm, LNB lasītājiem, kuriem ir lasītāja karte, jāaizpilda iesniegums, sekojot saitei “ej.uz/LNB_iesniegums” un ieskenētā vai nofotografētā veidā jānosūta uz “konsultants@lnb.lv”.

LNB lasītāju reģistrācija attālināti notiek, sekojot saitei “lasitajs.lnb.lv”. Kaut gan lasītāja karti varēs saņemt pēc 14. aprīļa, identifikācijas numurs piekļuvei resursiem tiks nosūtīts uzreiz.

Līdz 14. aprīlim darba dienās no plkst.9 līdz 17 LNB Uzziņu un informācijas centrs sniegs attālinātas konsultācijas par piekļuvi digitālajiem resursiem, zvanot uz telefona numuru “67806113”, vai sūtot e-pasta vēstuli uz adresi “konsultants@lnb.lv”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
DJ
DIĀNA JANCE
Kultūra
“Izskatās, ka būvējam sarkofāgu kultūrai.” Covid trieciens kaimiņos 1
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Paziņo Lilitas Bērziņas vārdā nosauktās balvas saņēmēju
4 dienas
LE
LETA
Kultūra
Laikmetīgās mākslas muzeja projektu vēlas atdāvināt valstij 3
4 dienas

Lasītākie

LE
LETA
Latvijā
Deg atkritumi un traktori! Liesmas aprij kādu plastmasas pārstrādes uzņēmumu Salaspilī
2 stundas
LE
LETA
Veselam
Vīrusa izplatība neaprobežojas tikai Pierīgā. Covid-19 “ielauzies” jaunā novadā
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: “Te nu mēs esam – vairāku mēnešu garumā saspiestā atspere atsprāga!”
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Jauni karstuma rekordi, bet vietām gaidāms arī lietus! Laika prognoze svētdienai
2 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Kā rīdzinieki bauda sestdienu “Pastaigu tirgū” Vērmanes dārzā
1 stunda