Kultūra
Literatūra

Pilnā apjomā un brīvā piekļuvē pieejama LNDB periodisko izdevumu krātuve “Periodika.lv”0

Foto – Leta/Ieva Lūka

Līdz 14. aprīlim brīvā piekļuvē ikvienam interesentam pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) periodisko izdevumu krātuve “Periodika.lv”, aģentūru LETA informēja Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) sabiedrisko attiecību vadītājs Augusts Zilberts.

Periodisko izdevumu krātuvē apkopoti vairāk nekā 1400 laikrakstu un žurnālu digitālās versijas no 1748. gada līdz mūsdienām.

Līdz šim portāls “Periodika.lv” autortiesību ierobežojumu dēļ pilnā apjomā bija pieejams LNB lasītavās un Latvijas publiskajās bibliotēkās jeb “Gaismas tīklā”, kas ir vienota valsts bibliotēku informācijas sistēmā

Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kad lielākā daļa bibliotēku ir slēgtas, tādējādi liedzot iespēju piekļūt, piemēram, studijās un pētniecībā noderīgai informācijai, pieņemts lēmums periodisko izdevumu saturu padarīt brīvi pieejamu.

Tas kļuvis iespējams, pateicoties Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūras / Latvijas Autoru apvienības izsniegtajai licencei un Kultūras ministrijas atbalstam.

LNB pievienojusies arī KM informatīvajai kampaņai “#Ēkultūra”, papildus portālam “Periodika.lv” šobrīd piedāvājot attālināti izmantot vēl 11 citas LNDB kolekcijas vietnē “digitalabiblioteka.lv”, kā arī vairāk nekā 20 pilntekstu ārvalstu abonētās datubāzes vietnē “ej.uz/LNB_datubazes”, Nacionālo enciklopēdiju vietnē “enciklopedija.lv”, kā arī lekciju, diskusiju, konferenču, lasījumu un cita veida audio un video saturu LNB sociālajos tīklos.

Ja nav individuālās piekļuves tiešsaistes datubāzēm, LNB lasītājiem, kuriem ir lasītāja karte, jāaizpilda iesniegums, sekojot saitei “ej.uz/LNB_iesniegums” un ieskenētā vai nofotografētā veidā jānosūta uz “konsultants@lnb.lv”.

LNB lasītāju reģistrācija attālināti notiek, sekojot saitei “lasitajs.lnb.lv”. Kaut gan lasītāja karti varēs saņemt pēc 14. aprīļa, identifikācijas numurs piekļuvei resursiem tiks nosūtīts uzreiz.

Līdz 14. aprīlim darba dienās no plkst.9 līdz 17 LNB Uzziņu un informācijas centrs sniegs attālinātas konsultācijas par piekļuvi digitālajiem resursiem, zvanot uz telefona numuru “67806113”, vai sūtot e-pasta vēstuli uz adresi “konsultants@lnb.lv”.

LA.lv
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.
LA
LA.LV
Kultūra
Arī leģendārajai kafejnīcai “Kaza” veltīto filmu var iznomāt internetā
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Maina noteikumus filmu izvirzīšanai “Zelta globusa” balvām
2 dienas
LE
LETA
Kultūra
Latvijā dzimušā čellista un komponista Davidova vārdā nosauktais konkurss pārcelts uz 2021.gadu
2 dienas

Lasītākie

IR
Ilmārs Randers
Ekonomika
Autobusiem jābūt pustukšiem. Reisu mazāk, ierobežojumu vairāk
1 stunda
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Kompromisu māksla epidēmijas laikā
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
VIDEO. “Divi un divi”. Publiskās vietās turpmāk – uzturēšanās ierobežojums 1
15 stundas
LE
LETA
Ekonomika
“airBaltic” atlaižamo saraksts kļūst garāks; Gauss sola visus paņemt atpakaļ
10 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Pietuvosies plašs ciklons, gaidāms nokrišņiem bagāts laiks: prognoze nedēļai
1 stunda