Daiga Dadzīte
Daiga Dadzīte
Foto: Edijs Pālens/LETA

“Pirmos trīs gadus es nezināju, kā dzīvot!” Dadzīte atklāj nopietnu problēmu Latvijā 19

“Vēl joprojām ir ļoti daudz cilvēku ratiņkrēslā, kuri ikdienā nedodas ārā un ir iesprostoti dzīvokļos,” RīgaTV 24 raidījumā “dr. Apinis” atklāj Daiga Dadzīte, Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosaucis 10 politiķus, kuru pieļautās kļūdas būtiski ietekmējušas Latvijas politisko un ekonomisko situāciju 137
Kokteilis
Viņi dzīvo, lai piedzīvotu! 10 vārdu īpašnieki, kuros mīt nepiesātināms ceļotāja gars
TV24
“Esam baigās auzās iebraukuši ar šo!” Bērziņš par pensiju sistēmu Latvijā 105
Lasīt citas ziņas

“No dzīvokļa sestajā stāvā to cilvēku vienreiz nolaiž lejā, atved uz rehabilitācijas centru Vaivaros, kur viņš satiek citus cilvēkus ar kustību traucējumiem, redz, ka ir cilvēki, kuriem iet līdzīgi, varbūt pat sliktāk, bet viņš uzreiz jūt piederības sajūtu un visdrīzāk plāno, kā pārcelties uz pirmā stāva dzīvokli, lai būtu mobilāks un varētu satikt līdzīgi domājošos biežāk,” Latvijas Paralimpiskās komitejas prezidente stāsta.

Esot kopā ar citiem cilvēkiem ratiņkrēslā, kuri nodarbojas ne tikai ar sportu, bet, piemēram, arī datorzinātnēm, tas iedvesmo arī pašam doties uz kursiem un apgūt jaunas prasmes.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Viņiem gribas to pašu darīt! Viņiem sākas dzīve! Vai tomēr ir labāk, ka viņš pēc Vaivariem sestā stāva dzīvoklī guļ, skatās ārā pa logu un dzīvo ar maznodrošinātā statusu un prasa sociālos pabalstus? Es domāju, ka nē!” Dadzīte teic.

Viņa dalās arī savā pieredzē. “Pirmos trīs gadus es nezināju, kā dzīvot! Satiekot sev līdzīgos no visas Latvijas es sapratu, ka neesmu viena.”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.