Kristaps Porziņģis

Porziņģis uzspēlē centra pozīcijā un piedalās NBA rekorda atkārtojumā 0

Latvijas basketbola zvaigzne Kristaps Porziņģis ceturtdien kārtējo NBA spēli sāka centra pozīcijā, guva 20 punktus un palīdzēja Dalasas “Mavericks” komandai izcīnīt uzvaru.

7 produkti, kurus nedrīkst otrreiz sildīt: tie var nodarīt būtisku kaitējumu veselībai
Dārzs
FOTO. Cik šogad maksā stādi, un kas ir piedāvājumā? Reportāža no Siguldas Stādu parādes
Gudri jau kopš dzimšanas: 5 zodiaka zīmju pārstāvji, kuri var lepoties ar attīstītu intelektu

“Mavericks” trīs spēļu izbraukuma sērijas pirmajā mačā ar rezultātu 133:125 (45:37, 33:26, 25:27, 30:35) pārspēja Portlendas “Trail Blazers”, svinot piekto panākumu pēdējos sešos mačos.

Abas komandas šajā mačā kopā realizēja 43 trīspunktu metienus, kas ir atkārtots NBA rekords. Dalasas komanda no tālmetienu līnijas bija precīza 22 reizes, bet vismaz pa trim trejačiem iemeta pieci “Mavericks” vīri.

Porziņģis šo maču sāka kā centrs, jo iepriekšējā spēlē “Mavericks” šī ampluā pamatspēlētājs Dvaits Pauels guva Ahileja cīpslas traumu.

Liepājnieks laukumā pavadīja 25 minūtes un 16 sekundes, kuru laikā trāpīja trīs no septiņiem divpunktu metieniem un trīs no četriem trejačiem. Tāpat viņš iemeta piecus no septiņiem “sodiņiem”. Salīdzinājumā ar iepriekšējo spēli, kas Porziņģim bija pirmā pēc atgūšanās no ceļgala traumas, viņš šoreiz uzbrukumā bija daudz precīzāks.

Tāpat basketbolists izcīnīja arī piecas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja, reizi pārtvēra bumbu, divreiz bloķēja pretinieku metienu, pieļāva vienu kļūdu, nopelnīja trīs personīgās piezīmes. “Mavericks” ar Porziņģi laukumā iemeta par 14 punktiem vairāk nekā ielaida, kas bija dalīts labākais rādītājs vienībā.

Dalasas vienībā Luka Dončičs iekrāja 27 punktus, sešas atlēkušās bumbas un deviņas rezultatīvas piespēles. Vēl 17 punktus pievienoja Sets Karijs.

Zaudētājiem Damjans Lilards izcēlās ar iespaidīgiem 47 punktiem, 21 punktu guva pieredzējušais Trevors Ariza, kuram šī bija pirmā spēle “Trail Blazers” rindās, jo viņš tika iemainīts no Sakramento “Kings”. Jāpiebilst, ka Lilards iepriekšējā mačā iemeta 61 punktu, kļūdams par pirmo basketbolistu Portlendas kluba vēsturē, kurš divās spēlēs sametis vairāk par 100 punktiem.

Dalasas komanda sāka ar Porziņģa tālu caurgājienu un bumbas triecienu grozā no augšas, uz ko “Trail Blazers” atbildēja ar Lilarda tālmetienu. Tā arī bija vienīgā reize, kad mājinieki šajā mačā atradās vadībā. Laukumā dominēja uzbrukuma basketbols, viesiem pirmajā ceturtdaļā gūstot 45 punktus.

Trešajā ceturtdaļā viesu pārsvars sasniedza +25, taču tad savējos sāka vilkt Lilards, Portlendai veicot izrāvienu 17:0. Panākt pretiniekus viņiem gan neizdevās un mača beigu daļā pie teikšanas vairāk tika rezervisti, arī Porziņģim pēdējās septiņas minūtes spēli vērojot no soliņa.

“Mavericks” ar 27 uzvarām 43 spēlēs Rietumu konferencē ieņem piekto vietu.

Dalasas komanda nākamo dueli aizvadīs sestdien viesos pret Jūtas “Jazz”