Rīgas pils
Rīgas pils
Foto: Zane Bitere/LETA

“Progresīvie” aizvien meklē savu Valsts prezidenta amata kandidātu; ZZS nepieļauj iespēju atbalstīt Levitu 29

Partija “Progresīvie” veic pārrunas ar potenciālajiem partijas virzītiem Valsts prezidenta amata kandidātiem, bet Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Kaspars Briškens patlaban atturas nosaukt šo personu vārdus.

Reklāma
Reklāma
FOTO. Ziemeļkorejas līderis uzdāvina Putinam greznu portretu, kas lika apklust…
Eksperts nāk klajā ar fatālu paredzējumu: Krievija izmantos kodolieročus neatkarīgi no tā, vai Rietumi apbruņos Ukrainu 181
Mājas
FOTO. “Īpašnieks izīrē saulainu dzīvokli!” Rīgā var atrast īres dzīvokļus zem 200 eiro mēnesī, bet… 1
Lasīt citas ziņas

Briškens aģentūrai LETA uzsvēra, ka “Progresīvo” atbalsts pagaidām nav ne esošajam Valsts prezidentam Egilam Levitam, ne “Apvienotā saraksta” virzītajam Uldim Pīlēnam, jo frakcija turpina darbu pie sava Valsts prezidenta amata kandidāta identificēšanas.

Tomēr, ja partija nevirzīs savu kandidātu, frakcija ir atvērta padziļinātai sarunai ar izvirzītajiem kandidātiem, lai “Progresīvie” varētu vētīt viņu atbilstību partijas kritērijiem, pauda Briškens.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vienlaikus “Progresīvie” piekrīt kopējam noskaņojumam, ka Levits pēc tam, kad Krievija iebruka Ukrainā, ir atzīstami sevi pierādījis drošības jomā. Pašreizējais Valsts prezidents ir labi demonstrējis Latviju starptautiskā arēnā tieši drošības jomā, uzskata Briškens, atzīmējot, ka Levitam ir spēcīga komanda, ar labiem diplomātiem.

Valsts prezidenta vēlēšanas Saeimā notiks maija pēdējā dienā.

Nacionālā apvienība nolēmusi pašreizējo Valsts prezidentu izvirzīt atkārtotai ievēlēšanai. Levitam atbalstu sola arī “Jaunā vienotība”.

Savukārt “Apvienotais saraksts” (AS) virzīs uzņēmēju un AS dibinātājs Uldi Pīlēnu, kuram atbalstu ir paudusi virkne opozīcijas politiķu, tomēr stabils balsu vairākums vēlēšanās Pīlēnam nav drošs.

Arī Levitam gan pašlaik nepietiek balsu pārvēlēšanai, ja AS virza savu kandidātu.

Krauze nepieļauj iespēju ZZS atbalstīt Levitu

Kategoriski izslēgts, ka Zaļo un zemnieku savienība (ZZS) varētu atbalstīt Egila Levita kandidatūru Valsts prezidenta vēlēšanās, aģentūrai LETA sacīja ZZS valdes priekšsēdētājs, Saeimas sekretārs un deputāts Armands Krauze.

Krauze uzsvēra, ka ZZS atbalsts Levita ievēlēšanai ir “kategoriski (..), absolūti viennozīmīgi izslēgts”.

Uz šo pašu jautājumu ZZS Saeimas frakcijas un Latvijas Zemnieku savienības (LZS) priekšsēdētājs Viktors Valainis līdzīgi norādīja, ka ZZS veidojošā LZS nesen notikušajā kongresā pieņēma rezolūciju norādot, ka neatbalstīs Levita kandidatūru.

Reklāma
Reklāma

Valainis skaidroja, ka atbalsts “netop pēdējā brīdī” un ka pēdējā ZZS tikšanās reizē ar Valsts prezidentu Levits neuzrunāja politiķus šajā jautājumā, nepauda, ka viņu interesētu ZZS atbalsts.

No vienas puses partiju apvienība ļoti augstu novērtē Levita pausto atbalstu Ukrainai, Valsts prezidenta nostāju NATO un valsts drošības jautājumos kopumā, tomēr ZZS un Levitam ir arī ļoti būtiskas pretrunas vairākās citās lietās, skaidroja frakcijas vadītājs.

Kā piemērus viedokļu nesakritībām politiķis minēja Levita atbalstu iepriekšējās Saeimas veiktajai administratīvi teritoriālajai reformai, tāpat Valsts prezidents nāca ar ideju par ministru biedru izveidi, kas lieki palielinātu birokrātiju, norādīja Valainis.

Tāpat ZZS nav mierā ar Levita atbalstu valsts amatpersonu algu palielināšanai, kā arī Valsts prezidents esot vēl vairāk vairojis jau tā esošo sabiedrības lielo sašķeltību, uzskata opozīcijas politiskajā spēkā.

Valainis arī vērsa uzmanību, ka Levits vēl nav paziņojis, ka piekrīt kandidēt un “mazliet nogaida, jo nav gatavs zaudējumam”.

Krauze jau iepriekš aģentūrai LETA norādīja uz pašreizējā Valsts prezidenta Levita zemo reitingu sabiedrībā, tāpat Levits savā darbībā neesot neitrāls, jo šķirojot politiskos spēkus, par kuriem balsojuši vēlētāji, “labajos un sliktajos”. Tas ir Valsts prezidenta necienīgi, akcentēja opozīcijas politiķis.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.