Foto: Scanpix/REUTERS; AFP/LETA

ASV izstāsies no sarunām? 0

Pēc sarunas ar Putinu Donalda Trampa retorika ievērojami mainījās. Vēl pirms piecām dienām viņš pozicionēja sevi kā starpnieku, gatavu organizēt sarunas starp Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski un Putinu Turcijā.

Taču tagad viņš aprobežojas ar vispārīgu aicinājumu: “Ukrainai un Krievijai jārunā tieši, cik drīz vien iespējams.” Viņš pat ieteica Vatikānu kā potenciālu sarunu norises vietu, kas uzsver ASV gatavību atkāpties no vadošās lomas.

Putins tiecas uz dominanci
Nesenie notikumi skaidri apliecina, ka Putins neuzskata ASV par būtisku sviru savu stratēģisko plānu īstenošanai. Kremlis gadiem ilgi ir veidojis naratīvu, ka karš ir ne tikai pret Ukrainu, bet arī pret visiem Rietumiem, tostarp NATO un ASV.

Trampa prezidentūra tika uztverta kā iespēja mazināt sankciju spiedienu, taču Krievijas vadība saglabā savu galveno nostāju: karš ir eksistenciāls, un tam jābeidzas saskaņā ar Krievijas noteikumiem.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.