Foto: REUTERS/ EPA/ SCANPIX/ LETA

Putins nodot vēstījumu Ambramovičam par Zelenski: “Pasaki viņam, ka es viņus iznīcināšu!” 0

Krievijas miljardierim un bijušajam politiķim Romānam Abramovičam Ukrainas – Krievijas karā piešķirta ļoti svarīga loma – viņš no Krievijas puses ir sarunu dalībnieks, kas varētu palīdzēt pasteidzināt miera izlīgumu starp abām karojošajām pusēm.

Reklāma
Reklāma
“Diemžēl bažas ir apstiprinājušās” – deputāts norāda uz paredzamu rezultātu 97 miljonu vērtā iepirkumā par Vanšu tilta projekta izstrādi 90
VIDEO. “Manā īpašumā atrodas 100 svešas automašīnas! Paldies Dievam, ka zeme nav apsēta ar labību,” kurzemniece pauž sašutumu par rallija apmeklētāju visatļautību
Viedoklis
Armands Puče: Skatuves māksla patiešām varētu būt mūsu vienīgais ceļš… Jo arī Edgars labi tēlo
Lasīt citas ziņas

Tikmēr izdevums “Daily Mail” raksta, ka neraugoties uz šo “misiju”, viņam nemaz tik gludi neklājas, jo viņš jau paspējis “nokaitināt” Krievijas prezidentu Vladimiru Putinu.

28.februārī, četras dienas pēc kara sākšanās, Abramovičs atradās Baltkrievijā, lai “mēģinātu palīdzēt” – toreiz pirmo reizi tikās abu pušu politiķi. Abramoviča pārstāvis medijiem toreiz apgalvoja, ka “Ukrainas puse ar viņu sazinājās, lai lūgtu atbalstu miera sarunās un kopš tā laika viņš ir tajās arī iesaistījies”. Kremlis gan šo faktu nekomentēja.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ukrainas prezidenta Volodimira Zeļenska partijas vadītājs apstiprināja Abramoviča “palīdzību”.

Tagad kļuvis zināms, ka pagājušajā nedēļā Romāns nodevis Vladimiram Putinam Ukrainas prezidenta Volodomira Zelenska rakstītu zīmīti, kurā viņš minējis, kādi ir viņa miera nosacījumi.

Taču Putins pēc tās izlasīšanas Ambramovičam esot pateicis: “Pasaki viņam, ka es viņus iznīcināšu!”.

Tikmēr Abramoviča vēlmi palīdzēt noslēgt miera izlīgumu starp Ukrainu un Krieviju, ļoti pozitīvi vērtē pats Zelenskis, kurš bija pat piezvanījis ASV prezidentam Džo Baidenam privāti un lūdzis atturēt sankcijas, kas tieši vērstas pret Abramoviču, lai viņš varētu turpināt savu palīdzības misiju.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

SAISTĪTIE RAKSTI