Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.
Valsts ieņēmumu dienesta Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktors Kaspars Podiņš.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Raidījums: VID plānotajā rotācijā amati būs jāatstāj Pelēkajai, Podiņam un virknei citu vadošo darbinieku 17

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektores Ievas Jaunzemes organizētajā amatu pārdalē savus pašreizējos posteņus būs jāatstāj 18 augsta līmeņa priekšniekiem, tajā skaitā Nodokļu un muitas policijas pārvaldes priekšniekam Kasparam Podiņam un ģenerāldirektores vietniecei Dacei Pelēkajai, svētdien vēstīja TV3 raidījums “Nekā personīga”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Neticami, bet tava auto marka atklāj par tevi vairāk, nekā spēj iedomāties 64
Bārmeņi atklāj, kurus dzērienus nekad nevajadzētu pasūtīt “pīķa stundās”
TV24
“Ar šo gājienu viņi iešāva sev kājā!” Amerikā bijušais čekas aģents citējis Rajevu savā raidījumā 122
Lasīt citas ziņas

Kā vēsta raidījums, sākot 2022.gadu VID pārvalžu vadītāji un viņu vietnieki saņēma vēstules ar virsrakstu “Par jauniem izaicinājumiem profesionālajā karjerā”. Dokumentā VID vadītāja apraksta, kas ir rotācija, ka izmaiņas nepieciešamas efektivitātes paaugstināšanai un to, ka katru no 18 amatpersonām tuvāko nedēļu laikā aicinās uz pārrunām.

“Ievērojot minēto, un to, ka amatu ieņemat piecus gadus vai ilgāk, ir pienācis laiks uz īsu brīdi apstāties un pārdomāt, kā šai pārmaiņu laikā Jūsu zināšanas, kvalifikācija profesionālā pieredze un kompetence var būt noderīga citā amatā, lai efektīvi sasniegtu iestādes mērķus un uzdevumus,” teikts vēstulē.

CITI ŠOBRĪD LASA

Posteņus būs jāatstāj ģenerāldirektora vietniecei, Nodokļu pārvaldes direktorei Pelēkajai, Nodokļu un muitas policijas pārvaldes direktoram Podiņam, Juridiskās un pirmstiesas strīdu izskatīšanas pārvaldes direktorei Ingai Brutānei, Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes direktorei Santai Garančai un citiem.

Savukārt muitas vadību Jaunzeme plāno mainīt minimāli – cits amats būs tikai vienai Muitas priekšnieka vietniecei, norāda “Nekā personīgi”. Nemierā ar to ir finanšu ministrs Jānis Reirs (FM), kurš norāda, ka iniciatīva par rotācijas nepieciešamību radās tieši pēc muitnieku vērienīgās aizturēšanas pagājušajā gadā saistībā ar aizdomām par kukuļņemšanu.

Ieņēmumu dienesta ģenerāldirektore amatu pārdali ar noziegumiem muitā nesaista. Viņa uzsver nepieciešamību nodrošināt amatpersonu profesionālo attīstību un karjeras izaugsmi.

VID savā kontā sociālajā tīklā “Facebook” svētdienas vakarā pavēstīja, ka ziņotais par to, ka VID paredzēts rotēt augsta ranga amatpersonas Daci Pelēko, Kasparu Podiņu, Ingu Brutāni un Santu Garanču, neatbilst patiesībai.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.